ادامه عملیات امداد و نجات در اشترانکوه

آفتاب نیوز : دکتر پیمان آسترکی در جمع خبرنگاران گفت: علیرضا عامری ۲۳ ساله، کوهنورد فوت شده این حادثه است. وی ادامه داد: ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوانمحمدی، علی قاسم زاده، مجید زاده تراب، خانم علی حسینی و امان الله جوکار کوهنوردهای مفقود شده هستند.

آفتاب نیوز : دکتر پیمان آسترکی در جمع خبرنگاران گفت: علیرضا عامری ۲۳ ساله، کوهنورد فوت شده این حادثه است.

وی ادامه داد: ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوانمحمدی، علی قاسم زاده، مجید زاده تراب، خانم علی حسینی و امان الله جوکار کوهنوردهای مفقود شده هستند.

آسترکی افزود: محسن اشرفی، سید رضا وحیدی، امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی و سروش قادری کوهنوردان نجات یافته هستند که در پناهگاه بوده و تاساعتی دیگر منتقل خواهند شد.
یک تیم کوهنوردی از خراسان رضوی که به قصد صعود به اشترانکوه رفته بودند؛ در راه به علت بارش برف و کولاک شدید مسیر را گم کرده اند و حوادثی برای کوهنوردان به وجود آمده است.

درخواست سگ های زنده یاب برای یافتن کوهنوردان گمشده

فرماندار ازنا گفت: تلاش ها برای پیدا کردن هشت کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا ، محمدی نژاد با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان ازنا برای بررسی حادثه امروز اشترانکوه گفت: وظایف دستگاها مشخص شده و هم اکنون دو فروند بالگرد از الیگودرز و شهرکرد در محل حاضر است.

وی ادامه داد: همچنین یک گروه ۲۰ نفره پشتیبان به سرپرستی امداد و نجات شهرستان ازنا جهت یافتن کوهنوردان گمشده در محل حاضر شدند.

محمدی نژاد بیان کرد: از استان درخواست سگ های زنده یاب برای یافتن کوهنوردان گمشده در اشترانکوه را داده ایم و تلاش ها برای یافتن مفقودین همچنان ادامه دارد.

فرماندار ازنا تاکید کرد: تلاش ها برای پیدا کردن هشت کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه ادامه دارد و همه تلاشمان را در یافتن این کوهنوردان انجام خواهیم داد.

عملیات ادامه دارد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: عملیات امدادونجات در ارتفاعات اشترانکوه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا ، صارم رضایی از انجام عملیات امدادونجات در شرایط سخت ارتفاعات اشترانکوه خبرداد و گفت: روز گذشته یک تیم ۱۴ نفره کوهنوردی از مشهد به قصد صعود به ارتفاعات اشترانکوه وارد استان شده که در راه برگشت از مسیر قله کُله جنون به علت برف و کولاک شدید دچار حادثه شدند.

وی افزود: تیم های امداد و نجات در اولین ساعات وقوع حادثه در منطقه حاضر شده و عملیات جستجو را آغاز کردند.

رضایی ادامه داد: با پشتیبانی بالگرد امداد هوایی همچنان عملیات جستجوی مفقودین ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات واصله سه نفر پیدا شده و متاسفانه یک نفر از اعضای این گروه کوهنوردی به علت سرمازدگی جان خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه نباید به اخبار بی پایه و اساس توجه و به شایعات دامن زد، تصریح کرد: تلاش برای یافتن مفقودین و دیگر اعضای این گروه کوهنوردی همچنان ادامه دارد که به محض کسب اطلاعات جدید از وضعیت مفقودین این حادثه، اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

مشاهده در وبسایت منبع