پیش بینی کاهش دمای هوا در نیمه شرقی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود توده هوای سرد در نیمه شرقی کشور، گفت: دمای هوا تا روز یکشنبه در نیمه شرقی ۵ تا ۱۲ درجه کاسته می شود. امین حسین نقشینه در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران پویا، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که اواخر روز ...

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود توده هوای سرد در نیمه شرقی کشور، گفت: دمای هوا تا روز یکشنبه در نیمه شرقی ۵ تا ۱۲ درجه کاسته می شود.
امین حسین نقشینه در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران پویا، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که اواخر روز چهارشنبه وارد کشور شده بود امروز و امشب نیمه شرقی کشور و به ویژه شمال شرق را در برمی گیرد و دستاورد آن بارش باران و برف، وزش باد شدید، کاهش دما و کولاک برف در نقاط کوهستانی خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه از اواخر وقت روز جمعه به تدریج از کشور خارج می شود اما توده هوای سرد تا روز یکشنبه در نیمه شرقی باقی می ماند؛ این توده هوای سرد باعث می شود که نیمه شرقی کشور ۵ تا ۱۲ درجه کاهش یابد بنابراین باید ساکنان نیمه شرقی به اخطاریه ها توجه داشته باشند.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از امروز جمعه تا روز یکشنبه وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور پیش بینی می شود که در برخی مناطق با گرد و خاک همراه خواهد بود؛ ضمن اینکه امروز در برخی مناطق دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، سمنان، مرکزی و قم وزش باد شدید رخ خواهد داد.

به گفته نقشینه، روز شنبه و یکشنبه آسمان در اکثر مناطق کشور صاف بوده و در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به وضعیت غرب کشور نیز اظهار کرد: امروز در نوار مرزی غربی کشور و جنوب غرب کشور و استان بوشهر پدیده گردوخاک خواهیم داشت که به تدریج از میزان غلظت آن کاسته خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه طی روزهای آتی از ناپایداریها در کشور کاسته می شود، گفت: از روز یکشنبه احتمال غبار صبحگاهی و کاهش کیفیت هوا در کلانشهرها و تهران وجود دارد.

مشاهده در وبسایت منبع