اهدا اعضای بیمار ۱۰ ساله مرگ مغزی در قم

کارشناس مسوول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پانزدهمین مورد مرگ مغزی در سال ٩٦ مربوط به دختر ١٠ ساله ای است که به علت تشنج دچار مرگ مغزی شده بود. وی افزود: پس از تایید مرگ مغزی این دختر قمی، با رضایت والدین، ارگان های حیاتی از قبیل قلب و دریچه های قلب و کلیه ها پیوند ...

اعضای بیمار 10 ساله مرگ مغزی در قم به بیماران نیازمند اهدا شد .

کارشناس مسوول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پانزدهمین مورد مرگ مغزی در سال ٩٦ مربوط به دختر ١٠ ساله ای است که به علت تشنج دچار مرگ مغزی شده بود.

وی افزود: پس از تأیید مرگ مغزی این دختر قمی، با رضایت والدین، ارگان‌های حیاتی از قبیل قلب و دریچه‌های قلب و کلیه‌ها پیوند شد.

صمدی با بیان این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد گفت: به دلیل بی اطلاعی خانواده‌ها و با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم متاسفانه این بیماران فوت می‌کنند و به مرحله اهدای عضو و پیوند اعضا نمی‌رسند.

کارشناس مسوول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: کسانی که می‌خواهند جزو اهدا کنندگان عضو باشند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در بخش «ثبت نام از متقاضیان اهدای عضو پس ازمرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو را دریافت کنند.


مشاهده در وبسایت منبع