سانچی در حال غرق شدن است/ همه خدمه جان باخته اند

به گزارش «پارسینه»، محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی، که برای پیگیری وضعیت نفتکش ایرانی به چین سفر کرده است، در گفت وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت سانچی گفت: صبح امروز حجم آتش کشتی افزایش یافت و طول کشتی را فرا گرفت، به همین دلیل امکان ورود تکاوران به کشتی فراهم ...

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه نفتکش سانچی در حال غرق شدن است، نسبت به یافتن خدمه کشتی ابراز ناامیدی کرد.
 
به گزارش «پارسینه»، محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی، که برای پیگیری وضعیت نفتکش ایرانی به چین سفر کرده است، در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت سانچی گفت: صبح امروز حجم آتش کشتی افزایش یافت و طول کشتی را فرا گرفت، به همین دلیل امکان ورود تکاوران به کشتی فراهم نبود.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در مورد آخرین وضعیت سانچی هم گفت «کشتی شناور بودن خود را از دست داده و در حال غرق شدن است».

نفتکش ایرانی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد با یک کشتی باری چینی، دچار آتش سوزی شد.
 
سانچی در حال غرق شدن است/ همه خدمه جان باخته‌اند
 
راستاد همچنین در مورد عملیات جست‌وجوی ۲۹ پرسنل کشتی گفت: «امیدی به پیدا کردن مفقودین نیست. تکاوران ایرانی و تیم چینی با این وضعیت کشتی نمی‌توانند به آن وارد شوند».

او در گفتگو با ایرنا هم با اشاره به اظهارات خدمه کشتی باری چینی که با نفتکش ایرانی اصابت کرد، اطلاعات دریافتی از کشتی های امداد رسان، فرمانده چینی عملیات امداد و نجات و بررسی دیگر شواهد، گفت: «کارکنان و خدمه کشتی ایرانی در ساعت اولیه حادثه به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار، متاسفانه جان باخته اند».

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تلاش ها برای اطفا حریق و ورود به کشتی برای نجات پیکرهای خدمه، به رغم تمام تلاش ها، به دلیل انفجارهای پی در پی میسر نشد.

در همین حال، علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه تا زمان ورود امدادرسانان به داخل کشتی امکان اظهار نظر قطعی درباره میزان و عمق فاجعه وجود ندارد، در پاسخ به سوالی در مورد اینکه این مهم تا چه زمان میسر خواهد شد، گفت: هم‌اکنون تیم تخصصی امدادرسانان و کماندوهای ما به منطقه اعزام شده‌اند و اجازه ورود به محل حادثه و داخل کشتی را نیز دریافت کرده‌اند اما با توجه به اینکه به دلیل سوخت متراکم در کشتی و انفجارهای پی‌درپی امکان فعالیت امدادرسانی به طور کامل فراهم نیست، طبیعتا نمی‌توان با دقت کامل از جزئیات عملیات امدادرسانی صحبت کرد.

بروجردی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر علل عدم همکاری کشور چین در عملیات امدادرسانی یادآور شد: «بنابر اخباری که در اختیار ما قرار دارد هم‌اکنون ۱۳ کشتی آتش‌خوار چینی به منطقه اعزام شده‌اند که در این صورت اخبار مربوط به کوتاهی چینی‌ها صحت نخواهد داشت. چراکه بیشترین میزان امدادرسانی و حضور کشتی‌های آتش‌نشانی از جانب کشور چین به منطقه اعزام شده است».

 اطلاعات تکمیلی افزوده خواهد شد.مشاهده در وبسایت منبع