نفتکش سانچی کاملا غرق شد/ همه ۳۲خدمه کشتی در لحظه اول انفجار فوت شده اند/ چین در نجات نفتکش سانچی کوتاهی کرد/

گروه ساست جهان نیوز : محمد راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط تلفنی با شبکه خبر، با بیان اینکه پس از وقوع چنین سوانحی و با توجه حجم سنگین آتش، دود و فوم در داخل کشتی احتمال غرق شدن وجود دارد، گفت: پیش بینی مقامات چینی و مسئولان عملیات تجسس و اطفای حریق این است ...

گروه ساست جهان نیوز : محمد راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط تلفنی با شبکه خبر، با بیان اینکه پس از وقوع چنین سوانحی و با توجه حجم سنگین آتش، دود و فوم در داخل کشتی احتمال غرق شدن وجود دارد، گفت: پیش بینی مقامات چینی و مسئولان عملیات تجسس و اطفای حریق این است که تمام خدمه در همان لحظه ابتدای انفجار فوت شده اند.
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به وضعیت کشتی، هیچ شناوری نمی تواند نزدیک کشتی شود.

وی ادامه داد: معمولا در صورت غرق شدن کشتی، دسترسی به خدمه و تجسس بسیار سخت می شود.

راستاد ادامه داد: متاسفانه هیچ امیدی به نجات جان دریانوردان نداریم؛ چراکه در همان لحظات اولیه برخورد، کشتی دچار آتش سوزی شدید و انفجار شده است و شاهدان عینی تائید کرده اند که امکان زنده ماندن هیچ فردی در کشتی وجود نداشته است؛ همچنین امکان نجات کشتی وجود ندارد و حتی پیکرهای دریانوردان عزیزمان را نیز نمی توانیم از آن خارج کنیم.

به گفته وی، دو سوم کشتی کاملا غرق شده و فقط یک سوم آن روی آب باقی مانده است. شعله های آتش تمام کشتی را فرا گرفته است. به هیچ عنوان امکان نزدیک شدن یا ورود به کشتی وجود ندارد. احتمال غرق شدن کامل کشتی بسیار است.

عکس زیر آخرین تصویری است که مانیتورهای کمیته بحران در شانگهای از نفتکش ایرانی سانچی ثبت کردند.

نفتکش ایرانی سانچی که شامگاه ۱۶ دی ماه سال جاری در آبهای چین دچار حادثه شد، پس از ۸ روز سوختن در آتش حالا در شرایط غرق شدن کامل قرار گرفته است.

بنابر اظهارات کمیته ایرانی بررسی وضعیت نفتکش، تلاش ها برای اطفای حریق کشتی و ورود برای انتقال پیکرهای دریانوردان انجام شد اما به رغم تلاش های انجام شده و آمادگی کامل تیم نجات برای ورود به نفتکش ، به علت انفجار های پی در پی و گسترده میعانات گازی میسر نشد .

تصاویری از دانشجویان دانشگاه آزاد که در نفتکش سانچی حضور داشتند

عملیات اتفای حریق نفتکش ایرانی

چرا چینی ها عملیات اطفاء حریق راشبانه روزی انجام ندادند؟

تسلیت تلفنی علی ربیعی از شانگهای به خانواده یکی از دریانوردان نفتکش سان چی

چین در نجات نفتکش سانچی کوتاهی کرد گودرزی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
کم کاری دولت چین درحادثه نفتکش ایرانی محرز است.
امیدواریم دولت این موضوع را پیگیری کند.
چین باید هرچه زودتر پاسخ دهد.

انتقادهمسرسرمهندس نفتکش ایرانی ازصداوسیما

فیلم کشتی سانچی در حال غرق شدن

مشاهده در وبسایت منبع