افرادی که تشکیلاتی در اغتشاشات دست داشتند باید شناسایی شوند

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و بیست و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز(یکشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در چنین روزهایی بود که پهلوی دوم از کشور فرار کرد و هنوز صدای انقلابی مردم(دیو چو بیرون رود فرشته ...

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و بیست و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز(یکشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در چنین روزهایی بود که پهلوی دوم از کشور فرار کرد و هنوز صدای انقلابی مردم(دیو چو بیرون رود فرشته در آید) در گوشمان هست.
وی افزود: در چند هفته اخیر حمایت آمریکا از اغتشاشگران را شاهد بودیم که سعی در به هم ریختن اوضاع داخلی کشور داشتند و تصور می کردند می توانند از موج اعتراضات مردم استفاده کنند و عواملی را عجیر کردند تا باعث ناامنی شوند و عده ای هم کشته شوند که این حوادث کینه توزی آمریکا را نشان داد و مشخص شد که این کشورها از هر امکاناتی برای ضربه زدن به نظام استفاده می کنند که یکی از این ابزارها فضای مجازی بود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مردم هوشیاری خود را نشان دادند و حرکت خود را از اغتشاشگران جدا کردند و با حضور در راهپیمایی ها نشان دادند که همراه و پشت نظام هستند و انزجار خود را از آمریکا نمایان کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای تصریح کرد: آمریکا اوج بی حیایی های خود را در چند روز اخیر نشان داد و تعدادی از مسئولان کشور را از جمله رئیس قوه قضائیه را تحریم کرد، اما نمی داند که مردم کشور ما آنقدر از آمریکا متنفر هستند و اگر شخصی از طرف آمریکا تحریم شود، این مسئله را یک نقطه عطف در پرونده خود می داند و حتی خوشحال هم می شود.

وی افزود: در اغتشاشات اخیر نقش دشمن روشن شد و نیروهای امنیتی به دنبال عوامل هستند و افرادی که آگاهانه با دشمن همکاری می کردند مجازات می شوند، اما افرادی با دشمن همکاری نداشتند، از همان روز اول به نیروهای امنیتی تذکر داده شد که با این افراد کاری نداشته باشند زیرا این افراد کسی را زخمی نکردند و پرچمی آتش نزدند و به جایی خسارت وارد نکردند و اگر هم در جریان اعترضات دستگیر شدند، به زندان نروند و برای آن ها سابقه کیفری ثبت نشود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت:به نیروهای امنیتی، انتظامی و دادستان ها تاکید شد که افراد دستگیر شده سریع پالایش شوند و جوان ها و افراد بی گناه قبل از معرفی به دادسرا آزاد شوند که در دو مرحله تعداد کثیری آزاد شدند، اما تعدادی از افراد بودند که با اعلام وزارت اطلاعات به عنوان لیدر اغتشاشات دستگیر شدند که برای ۶۲۲ نفر در کل کشور قرار بازداشت موقت صادر شد که از این تعداد هم افرادی آزاد شدند و تا امروز ظهر در تهران فقط ۵۵ نفر بازداشت هستند و در کل کشور تا دیروز ۴۵۵ نفر بازداشت بودند.

وی گفت: یک نفر از بازداشت شدگان در کلانتری اراک خودکشی کرد که معتاد بود و مقداری مواد به همراه داشت و برای او پرونده تشکیل شده است. فردی هم در روزهای اغتشاشات تهران دستگیر شد و در زندان اوین خودکشی کرد که معتاد و سابقه دار بود و ۲۱ سال سن داشت و دانشجو هم نبود و برای این فرد هم پرونده تشکیل شده است.

مشاهده در وبسایت منبع