معضلات مناطق حاشیه ای با انکار و تخریب حل نمی شود/ ۱۰ استان کشور درگیر مشکلات حاشیه نشینی هستند

معاون اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه نمی توان با سیاست های تخریبی و انکار، معضلات مناطق حاشیه ای را ساماندهی و حل کرد، گفت: باید با پذیرفتن این امر و جلب مشارکت های مردمی، اقدامات لازم را انجام داد.

به‌گزارش ایلنا از کرج، رضا محبوبی در جلسه هماهنگی برای راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه‌نشین البرز که پیش از ظهر امروز در کرج برگزار شد، با بیان اینکه بر اساس فرامین و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل، پیشگیری و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: گاهی‌کاهش جزیی آسیب‌های اجتماعی نمی‌تواند حائز اهمیت باشد چرا که ممکن است‌ناشی از نوسانات مقطعی‌باشد بنابر این باید برنامه‌ریزی دقیق در این رابطه به جد در دستور کار قرار گیرد.

محبوبی افزود: نمی‌توان با سیاست‌های تخریبی و انکار، معضلات مناطق حاشیه‌ای را ساماندهی و حل کرد بنابر این باید با پذیرفتن این امر و جلب مشارکت های مردمی، اقدامات لازم را انجام داد.

رضا محبوبی

وی ادامه داد: طرح راه اندازی دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه ای از سوی وزارت کشور و با محوریت مردم در دستور کار قرار گرفته که با استفاده از مشارکت مردم و خیرین، هماهنگی های لازم برای رشد و توسعه این مناطق و ساماندهی معضلات اجتماعی صورت گیرد.

محبوبی با بیان اینکه 10 استان کشور که در شرایط حساستری درگیر معضلات اجتماعی ناشی از حاشیه‌نشینی قرار دارند پایلوت اجرای این طرح می‌شوند، گفت: این امکان در 10 نقطه حاشیه نشین البرز نیز فراهم خواهد شد.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی ردیف جداگانه ای برای ساماندهی مناطق حاشیه ای در نظر گرفته ولی با توجه به حساسیت این موضوع از سوی دفتر اجتماعی وزارت کشور نیز مورد توجه است.


مشاهده در وبسایت منبع