پرداخت معوقات مشمولان طرح بازنشستگی پیش از موعد بیمه اجتماعی روستائیان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما محمدرضا رستمی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با اتحادیه سراسری زنبورداران با اشاره به توقف ۳ ماهه اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد مصوب نمایندگان مجلس ، از اینکه این صندوق بدلیل ناتوانی در تامین منابع مالی نتوانسته است بموقع حقوق مشمولان ...

 مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان ، کشاورزان و عشایر از پرداخت 3 ماه حقوق معوقه مشمولان طرح بازنشستگی پیش از موعد این صندوق خبر داد و گفت : این معوقات با حقوق دی ماه پرداخت می شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما محمدرضا رستمی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با اتحادیه سراسری زنبورداران با اشاره به توقف 3 ماهه اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد مصوب نمایندگان مجلس ، از اینکه این صندوق بدلیل ناتوانی در تامین منابع مالی نتوانسته است بموقع حقوق مشمولان این طرح را بپردازد ابراز تاسف کرد و افزود : با توجه به اینکه مشکل مالی برطرف شده است همه معوقات مستمری بگیران همراه با حقوق دی ماه پرداخت می شود. وی با بیان اینکه در قانون بازنشستگی پیش از موعد ، مشمولان این قانون می توانند با 70 سال سن و پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه از مزایای بازنشستگی بهره مند شوند از صدور حکم بازنشستگی برای 3 هزار نفر در 9 ماه گذشته خبر داد و گفت : پیش بینی می شود این تعداد تا پایان امسال به 30 هزار نفر برسد.
رستمی همچنین میزان عیدی مستمری بگیران تحت پوشش این صندوق را معادل یک ماه حقوق انان دانست و افزود : عیدی امسال این افراد همزمان با حقوق بهمن پرداخت می شود.
وی تعداد بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان ، کشاورزان و عشایر را بیش از یک میلیون و 650 هزار نفر برشمرد و گفت : از این تعداد بیش از 43 هزار نفر از خدمات بازنشستگی صندوق بهره مند شده اند.

مشاهده در وبسایت منبع