۶۴ هزار لاله در شمال تهران می روید

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مهندس حمید دانشور رییس فضای سبز شهرداری منطقه یک گفت : با توجه به حضور گردشگران منطقه ای و فرا منطقه ای از جاذبه های شمال تهران و زیباسازی مناظر شهری در استقبال از فصل بهار، پیاز های گل لاله در قطعات فضای سبز کاشته شد تا در هفته آخر اسفند و اوایل ...

به منظور طراوت بخشی و زیبایی فضاهای سبز شهری شمال تهران بیش از 64 هزار پیاز لاله در میادین و بوستان های سطح منطقه یک کاشته شد تا در اوایل بهار به گل بشیند .


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مهندس حمید دانشور رییس فضای سبز شهرداری منطقه یک گفت : با توجه به حضور گردشگران منطقه اي و فرا منطقه اي از جاذبه هاي شمال تهران و زيباسازي مناظر شهري در استقبال از فصل بهار، پیاز های گل لاله در قطعات فضای سبز کاشته شد تا در هفته آخر اسفند و اوایل فروردین سال آتی به گل نشسته و فضاهای سبز منطقه با زیبایی و طراوت بیشتر به استقبال بهار برود.
وی افزود: پیازهای لاله از مرغوبترین نوع و دارای تنوع رنگی فراوان است و با طراحی خاص کاشته خواهند شد تا در آستانه سال نو، شهر حال و هوای شادتری به‌خود بگیرد.
رییس فضای سبز شهرداری منطقه یک تصریح کرد: این لاله ها در بوستان های نیاوران، جمشیدیه، قیطریه، میدان تجریش و لچکی های آن و سایر معابر و میادین اصلی و مهم نواحی ده گانه کاشته شده اند .
دانشور با اشاره به حجم عملیات کاشت قطعات فضای سبز، نقاط اصلی و فرعی و بوستان های منطقه گفت: در هر ناحیه 2 هزار و 500 و در سه بوستان نیاوران ،جمشیدیه و قیطریه نیز 7 هزار و 500 پیاز لاله کاشته شده است .


مشاهده در وبسایت منبع