لزوم مقابله با آنفولانزای پرندگان

استاندار قم در نشست با مرغداران استان قم با اشاره به تلفات ناشی از آنفولانزای پرندگان در مرغداری های استان گفت: راهکارهای عملیاتی مقابله با آنفولانزای پرندگان در کارگروه تخصصی بررسی شود.

استاندار قم بر عملیاتی شدن راهکارهای مقابله با آنفولانزاي پرندگان تاکید کرد.

استاندار قم در نشست با مرغداران استان قم با اشاره به تلفات ناشي از آنفولانزاي پرندگان در مرغداري هاي استان گفت: راهكارهاي عملياتي مقابله با آنفولانزاي پرندگان در كارگروه تخصصي بررسي شود.

سيد مهدي صادقي استاندار قم  با اشاره به عوامل شيوع آنفولانزاي پرندگان، درگيري بودن حدود 60 كشور دنيا با اين بيماري را مورد توجه قرار داد و گفت: اين مسئله معضلي فراگير است؛ ولي با اتخاذ سياست هاي مناسب مي توان به كاهش خسارات ناشي از اين بيماري  كمك كرد.

صادقي با بيان اينكه بيماري آنفولانزاي پرندگان بايستيي به عنوان يك مسئله ي مشترك توسط دولت و بخش خصوصي مورد توجه قرار بگيرد افزود: تا زمانيكه به دنبال مقصر جلوه دادن طرف مقابل باشيم كاري از پيش نخواهد رفت.

استاندار قم گفت : بايستي با تشكيل كارگروهي متشكل از نمايندگاه بخش خصوصي، كارشناسان و نمايندگان دولت به تبيين راهكارهاي عملياتي در راستاي كاهش ابتلاي مرغداري ها به اين بيماري پرداخته شود.

رفيعي مدير كل دامپزشكي قم در اين جلسه با اشاره به معدوم سازي بيش از 3 ميليون قطعه مرغ تخم گذار در قم گفت:‌ تراكم بالاي تعداد مرغداري هاي استان، همجواري با استان هاي درگير بيماري و پرورش مرغ به روش هاي سنتي از جمله دلائل شيوع اين بيماري در سطح مرغداري هاي استان قم بوده است.

مرغداران قمي نيز در اين جلسه مباحثي همچون ضعف در پرداخت خسارت ها توسط شركت هاي بيمه گذار، نبود نظارت كافي بر واحدهاي غيرمجاز، تراكم بالا و غيراصولي واحدهاي مرغداري، عدم برخورد جدي با واحدهاي متخلف و نيز عدم تحقق اعتبارات دولتي در راستاي مقابله و پيشگيري را از دلائل بيماري آنفولانزاي پرندگان در سطح استان قم عنوان كردند.

 

 


مشاهده در وبسایت منبع