استفاده از ضایعات گیاهی برای مالچ پاشی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، سعید شیرازی با اعلام این خبر گفت: فعالیت گروه های عملیاتی هرس زمستانه درختان معابر، میادین، بلوارها و بوستان های این منطقه از اواخر فصل پائیز آغاز و تا کنون بیش از ۲۰ هزار اصله هرس شده است.

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 تهران از تداوم اجرای عملیات هرس زمستانه و پیرایش درختان با هدف حفظ زیبایی و مقاوم سازی درختان معابر شهری خبر داد.
به گزارش خبرگزاري صداوسيما  ، سعید شیرازی با اعلام این خبر گفت: فعالیت گروه های عملیاتی هرس زمستانه درختان معابر، میادین، بلوارها و بوستان های این منطقه از اواخر فصل پائیز آغاز و تا کنون بیش از 20 هزار اصله هرس شده است. شیرازی افزود: عملیات پیرایش درختان در بوستان های عظیم آباد، معراج، جانبازان، ماهور و بزرگراه های شهید کریمی، شهید آوینی، شهید رجایی و خیابان فدائیان اسلام  در قالب هرس فرم، حذف شاخه های بیمار و آلوده ، خشکه زنی و توکشی درختان ، انجام شده است و تا پایان دی ماه عملیات هرس در معابر و محورهای اصلی خاتمه می یابد.
وی با اشاره به اینکه عملیات هرس در نواحی شش گانه فضای سبز با استفاده از ادوات و تجهیزات ویژه و اکیپهای کارآزموده انجام می شود، گفت: بعد از هرس، سرشاخه ها جمع آوری می شود و توسط دستگاه چیپر به چیپس چوب تبدیل می گردد و به عنوان مالچ در اراضی جنگل کاری و در ترکیب با خاک زراعی در جهت اصلاح خصوصیت فیزیکی خاک  و تهویه آن مورد استفاده قرار می گیرد.
شیرازی هرس زمستانه را عامل مهمی در جوان سازی درختان و کنترل آفات و بیماریها  در سال آینده برشمرد و گفت: هرس و بازپیرایی شاخه های درختان هرساله با هدف رفع خطر شاخه های خشک، حذف شاخه های بیمار و همچنین آراستگی و تقویت درختان انجام می شود.
استفاده از ضایعات گیاهی برای مالچ پاشی
استفاده از ضایعات گیاهی برای مالچ پاشی
استفاده از ضایعات گیاهی برای مالچ پاشی
استفاده از ضایعات گیاهی برای مالچ پاشی

مشاهده در وبسایت منبع