مختاباد: چهار سال همین مسائل را فریاد زدیم

عضو سابق شورای شهر تهران با اعتقاد به اینکه گزارش ۱۰۰ روزه نجفی مسئله جدیدی را مطرح نمی کند و ما در طول چهار سال همین مسائل را فریاد می زدیم، گفت: معتقدم شورای شهر به عنوان بازوی قانونی و نمایندگان مستقیم مردم باید توجه داشته باشند که اگر خلافی در دوره قبل اتفاق افتاده ...

عضو سابق شورای شهر تهران با اعتقاد به اینکه گزارش 100 روزه نجفی مسئله جدیدی را مطرح نمی‌کند و ما در طول چهار سال همین مسائل را فریاد می زدیم، گفت: معتقدم شورای شهر به عنوان بازوی قانونی و نمایندگان مستقیم مردم باید توجه داشته باشند که اگر خلافی در دوره قبل اتفاق افتاده پیگیری شود و شهردار تهران باید به فکر حل مشکلات باشد.

عبدالحسین مختاباد در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد گزارش شهردار تهران که امروز در صحن شورای شهر ارائه شد، گفت: گزارش صد روزه شهردار چیز جدیدی نبود. شهردار تهران می توانست چند نفر از اعضای شورای شهر قبلی را بخواهد و ببیند بدهی‌های شهرداری چقدر است؛ چه بسا همان زمان هم ما سقف بدهی شهرداری را بالای 30 هزار میلیارد تومان اعلام کردیم.

عضو پیشین شورای شهر با اشاره به انتصاب‌های نجفی گفت: در ارتباط با مسائل فرهنگی و در انتخاب مدیران عملکرد شهردار خوب نبوده و مشکلی را حل نمی‌کند. در ارتباط با سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران می‌توان صحبت کرد و یا باید این ساختار منفک شود و به سمت همان هیات امنا برود و یا اینکه باید زیر نظر معاونت اجتماعی قرار بگیرد و بتواند پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد:‌ ما در طول چهار سال همین مسائل را فریاد می زدیم و در واقع نجفی چیز جدیدی نگفته است. ضمن اینکه من پیشنهاد می‌کنم که نجفی به دام جهانگیری و روحانی نیفتد که بعد از گذشت 5 سال همچنان می گویند که دولت قبل، دولت قبل ...

پیشنهاد می‌کنم آقای نجفی در زمینه حل مشکلات قدم بردارد

مختاباد در همین زمینه گفت: وقتی اوباما رییس جمهور شد آمریکا تقریبا با خاک یکسان شده بود ولی هیچ گاه نگفته بود دولت قبل و به فکر راه‌حل بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنم آقای نجفی در زمینه حل مشکلات قدم بردارد و اگر مسائلی وجود دارد که قابلیت پیگیری قانونی دارد از آن طریق قطعا باید پیگیری شود.

عضو شورای چهارم شهر تهران درمورد اینکه چرا در این شورا به مسائلی که نجفی مطرح کرده رسیدگی نشده است، تصریح کرد: ما در دوره قبل 12 تا 13 عضو اصلاح‌طلب داشتیم و در مورد مسائل مهم شهری تعداد رأی‌هایمان از هشت و نه رأی بیشتر نبود. ولی حالا شورای شهر 21 عضو دارد که می‌توانند پیگیر باشند اما جالب اینجاست که می‌گویند مجلس باید پیگیری کند. این فرافکنی‌ها نباید در شورای شهر وجود داشته باشد مردم به آنها رأی داده‌اند و باید مشکلات را برطرف کنند.

شهردار تهران می‌دانست کجا قرار است کار کند

حل مشکلات تهران با بکارگیری مدیران شجاع و ایده‌های خوب

وی همچنین تصریح کرد: ما در مقابل خیلی از مسائل در شورا ایستاده‌ایم و یکی از آنها ساخت‌و سازهای بی‌خود و بی‌جهت در منطقه 22 بود و از مسائل دیگری که مطرح کردیم جذب نیروی بیش از اندازه در شهرداری بود. مسئله‌ای که در حال حاضر با آن کاری هم نمی‌شود کرد و اگر این افراد را هم بیرون کنند هزار گرفتاری دیگر ایجاد می شود.

مختاباد با اشاره به اینکه نجفی می‌دانست کجا قرار است کار کند، گفت: او 6 سال در شورا بوده است و با قالیباف کار کرده و مشکلات را می‌دانست. بنابراین با علم کافی وارد شد و امیدوارم بتواند برای حل مشکلات قدم بردارد. البته این مسئله منوط به این است که مدیران شجاع و ایده‌های و فکرهای خوب و جوان وارد شوند.

انتهای پیام


مشاهده در وبسایت منبع