کاهش بی سابقه بارندگی ها در همدان

نادر پیرتاج همدانی تصریح کرد: بارندگی ها از اول سال زراعی در استان به طور میانگین ۵۵ درصد و در شهر همدان ۶۰ درصد کاهش داشته به طوریکه این کاهش شدید بارش ها طی دو دهه گذشته بی سابقه بوده و نسبت به ۴۰ سال اخیر که همزمان با تاسیس مرکز آب و هوای استان نیز بوده، این کاهش امسال ۳ مورد ...

نادر پیرتاج همدانی تصریح کرد: بارندگی ها از اول سال زراعی در استان به طور میانگین ۵۵ درصد و در شهر همدان ۶۰ درصد کاهش داشته به طوریکه این کاهش شدید بارش ها طی دو دهه گذشته بی سابقه بوده و نسبت به ۴۰ سال اخیر که همزمان با تاسیس مرکز آب و هوای استان نیز بوده، این کاهش امسال ۳ مورد تکرار شده است.
وی از کاهش ۲ تا ۵ درجه ای دما از فردا تا دو روز آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب و هوای استان صاف تا کمی ابری است و در دو روز آینده با کاهش دما همراه خواهد بود.

پیرتاج همدانی اظهار کرد: از اواخر امروز به تدریج افزایش ابر بر آسمان استان حاکم خواهد بود و تا فردا ظهر در برخی مناطق استان احتمال بارش خفیف و پراکنده به صورت بارش برف وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز وزش باد را خواهیم داشت، یادآور شد: از فردا بعدازظهر تا روز چهارشنبه جو هوای استان پایدار و نسبتا آفتابی و بدون گردوغبار پیش بینی می شود.

پیرتاج همدانی با اشاره به اینکه کمینه دمای شهر همدان ۷ درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دما ۱۵ درجه گزارش شده است، گفت: سردترین و گرم ترین شهرستان های استان به ترتیب با منفی ۷ درجه زیر صفر در اسدآباد و ۱۵ درجه بالای صفر در قهاوند در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده است.

مشاهده در وبسایت منبع