نجفی بر اساس اطلاعات غلط سیاه نمایی کرد

سید جعفر تشکری هاشمی؛ معاون سابق منابع انسانی شهرداری تهران در رابطه با ادعای محمدعلی نجفی در گزارش صد روزه اش در رابطه با استخدام ۱۳ هزار نفر در شهرداری در آستانه انتخابات به خبرنگار «فردا» می گوید: «متاسفانه اطلاعات غلط و اشتباهی را به آقای نجفی داده اند.

سرویس اجتماعی فردا: سید جعفر تشکری هاشمی؛ معاون سابق منابع انسانی شهرداری تهران در رابطه با ادعای محمدعلی نجفی در گزارش صد روزه اش در رابطه با استخدام ۱۳ هزار نفر در شهرداری به خبرنگار «فردا» می‌گوید: «متاسفانه اطلاعات غلط و اشتباهی را به آقای نجفی داده اند. من اگر جای ایشان بودم سعی می‌کردم تا اطلاعات کامل تری را دریافت کنم. تا با این حرف‌ها در ذهن کسی این مسئله خطور نکند که ایشان با اطلاعاتی غلط در مورد مدیریت شهری پیشین قصد سیاه نمایی دارد.»
تشکری هاشمی ادامه می‌دهد: «از سه سال پیش شهرداری تهران طی درخواستی که از سازمان اداری استخدامی و سازمان مدیریت و برنامه بودجه کرده بود، تقاضای تغییر وضعیت نیرو‌های قراردادی خود به رسمی را داشت که خوشبختانه با این درخواست موافقت شد و این موافقت را به صورت کتبی اعلام کردند؛ در واقع نه تنها این مجوز را به شهرداری تهران بلکه به بقیه شهرداری‌های کشور هم دادند.»

معاون سابق منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره به این موضوع که از شایعات و اخبار نادرستی که در رسانه‌ها منتشر می‌شود، تعجب می‌کند، اظهار می‌دارد: «اطلاعات تغییر وضعیت نیرو‌های قراردادی به رسمی در شهرداری در اختیار همه بوده، حتی آن زمان هم برخی آمدند و پیگیری کردند که مستندات دقیق است یا نه؟ همان زمان همه این اطلاعات و دستورالعمل‌ها تایید شد و سازمان اداری استخدامی بر آن نظارت کردند. حالا اینکه آقای نجفی از این مسائل بی خبر باشند خیلی عجیب به نظر می‌رسد، بالاخره ایشان ۴ ماه است که در شهرداری تهران هستند و انتظار می‌رود که در این مدت حداقل از اطلاعاتی که در روزنامه‌ها و دیگر رسانه‌ها منتشر باخبر باشند.»

تشکری هاشمی در رابطه با نیرو‌های قراردادی شرکت‌های پیمانکار می‌گوید: «چند ده ساله است در شهرداری تهران که شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری تهران را تامین کرده اند. شهرداری تهران کاری که انجام داد این بود که ۱۰ الی ۱۲ شرکت تامین کننده نیروی انسانی را در یک شرکت سازماندهی کرد. نیرو‌های انسانی این شرکت‌ها در شرکت هادیان شهر تجمیع، سازماندهی و استخدام شدند. حالا اگر می‌خواهند اسمش را استخدام بگذارند من نمی‌دانم! از آقای نجفی که سابقه فعالیت در سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور را دارند، انتظار دارم که با این حداقل اصطلاحات آشنا باشند.»

وی ادامه می‌دهد: «به هر حال باید بگویم که این افراد استخدام شهرداری به مفهومی که کارمند شهرداری شدند، نیستند. این افراد در چارچوب شرکت تامین خدماتی انسانی در یک شرکت تجمیع شده اند. البته مصوبه دولت در گذشته این بوده که این‌ها قرارداد مستقیم با شهرداری و دولتی‌ها داشته باشند؛ که ما دستورالعملش را به سازمان اداری استخدامی نیز داده ایم و بخش‌هایی در دوره خودمان تایید شد و بخش‌هایی ماند که امیدواریم هر چه سریع‌تر آن را پیگیری کنند، و مصوبه دولت را به مرحله اجرا دربیاورند که همین نیرو‌هایی که با شرکت‌های تامین نیروی انسانی قرارداد دارند، قراردادشان به قرار داد مستقیم شهرداری تبدیل شود.

معاون سابق منابع انسانی شهرداری تهران در رابطه با حرف‌های نجفی راجع به اینکه برخی از افراد استخدامی حتی سابقه یک روز کار در پیمانکاری را هم ندارند، می‌گوید: «جذب نیروی انسانی در شرکت‌های پیمانکاری به این شکل بوده که اگر در بخشی نیرویی ریزش داشت، نیروی دیگری را در آنجا به کار می‌گرفتند؛ بنابراین شهرداری تهران هیچ استخدامی که فردی از همان ابتدا استخدام شهرداری تهران شده باشد را نداریم؛ و کسانی که تبدیل وضعیت شده اند، کسانی بودند که بیست و چند سال سابقه قراردادی در شهرداری تهران داشتند؛ بنابراین این افراد رسمی شدند و در شهرداری استخدام شدند.»

مشاهده در وبسایت منبع