فرهاد رهبر: تا اعضای هیات علمی بیکارند معلم حق ‎التدریس استخدام نمی شود

- همشهری آنلاین: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که اعضای هیات علمی بیکار هستند، نباید معلم حق التدریس استخدام شود، بر لزوم استفاده از همه امکانات این دانشگاه برای ارتقای کیفیت تاکید کرد.

محدودیت بکارگیری استاد حق التدریس در دانشگاه آزاد؛ به گزارش ایرنا، فرهاد رهبر در مراسم تکریم رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ، افزود: بسیاری از امکانات دانشگاه آزاد به خاطر کم شدن دانشجو بلا استفاده مانده است.

وی گفت: با اداره ملوک الطوایفی و جزایری مخالفیم و باید از همه امکانات برای ارتقای کیفیت استفاده شود.

رهبر ادامه داد: سما یک مجموعه با یک رئیس است که یکپارچه اداره می شود و این سازمان تاکنون موفق بوده و توانسته به اهدافش برسد، امیدوارم روزی برسد که سما بتواند بالاتر از سایر مدارس ایران باشد.

وی تصریح کرد: سما باید توسعه مستمر داشته و این توسعه در طول زمان مثلا هر سه ماه یا شش ماه یک بار مشخص باشد و از یک نقطه به نقطه دیگر برسد و در اولین اقدام باید از ۶۰۰ مدرسه به هزار مدرسه برسیم و همزمان توسعه کمی و کیفی ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر تمدن سازی تاکید کرد و گفت: تمدن سازی نیاز به تحول فرهنگی دارد، تحول فرهنگی باید از مراکز تعلیم و تربیت آغاز شود و در مدارس، سن دانش آموزان کم بوده و امکان کار فرهنگی در آنجا بیشتر میسر است.

رهبر همچنین از ایجاد مجتمع سما در هر استان خبر داد و افزود: باید از مقطع پیش دبستانی تا دیپلم، در مدارس سما دانش آموزان را پرورش داده و بعد از دیپلم تا دانشگاه هم باید تکنسین تعلیم دهیم.

وی تاکید کرد: مقطع کاردانی پیوسته را به هیچ وجه چالش نمی دانم، نباید مدارس را از آموزشکده ها جدا ببینیم بلکه باید متناسب با نیازهای منطقه مهارت آفرینی کنیم.

رهبر ادامه داد: به لحاظ اقتصادی مدرسه داری از دانشگاه داری به صرفه تر است، اکنون با موج دوم جمعیتی مواجهیم چرا که دهه شصتی ها امروز فرزند مدرسه ای دارند و باید از این فرصت استفاده کنیم و در سال اول از ۷۵ هزار دانش آموز، به دو برابر یعنی به ۱۵۰ هزار دانش آموز و بعد به ۳۰۰ هزار دانش آموز برسیم.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید کیفیت را ارتقا دهیم چرا که خانواده های ایرانی نشان دادند برای کیفیت آموزش چانه نمی زنند.

در این مراسم پس از تکریم سیداحمد زرهانی رئیس سابق سازمان سما، علیرضا منظری توکلی به عنوان معاون دانشگاه و سرپرست سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد.

مشاهده در وبسایت منبع