کشف ۱۵ میلیاردی اشیای عتیقه در قرچک

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، سردار عبدالــرضا ناظــری در تشریح این خبر گفت: پس از کسب خبری مبنی بر فعالیت تعدادی از افراد سود جو و فرصت طلب در زمینه قاچاق و فروش اشیای عتیقه در قرچک ، موضوع در دستور پلیس اطلاعات و امنیت قرار گرفت.

فرمانده  نیروی انتظامی ویژه شرق استان تهران  از کشف 21 قطعه اشیای عتیقه  به ارزش ریالی 15 میلیاردریال در قرچک خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، سردار عبدالــرضا ناظــری در تشریح این خبر گفت: پس از کسب خبری مبنی بر فعالیت تعدادی از افراد سود جو و فرصت طلب در زمینه قاچاق و فروش اشیای عتیقه در  قرچک  ،  موضوع در دستور پلیس اطلاعات و امنیت قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از شناسایی محل فعالیت و اختفای قاچاقچیان با هماهنگی مقام قضائی به همراه  تنی چند از کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی قرچک به محل اعزام و مکان مورد نظر را بازرسی کردند.

سردار ناظری تصریح کرد: در بازرسی از این محل دهها  قطعه اشیای عتیقه با قدمت بیش از سه هزار سال کشف و دو متهم نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه این اشیاء زبان گویای گذشتگان و سند ملی تاریخی محسوب می شوند اذعان کرد: نیروی انتظامی با هرگونه قاچاق اشیای عتیقه به شدت برخورد می کند و از شهروندان انتظار می رود به محض دریافت اینگونه اخبار موضوع را با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

 


مشاهده در وبسایت منبع