از قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد تا هشدارِ وقوع خشکسالی شدید در کشور

افشاگری شهردار تهران درباره قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد، هشدار نسبت به وقوع خشکسالی شدید در کشور، مهلت سه ماهه «پیش دبستانی» ها برای دریافت مجوز، گفت وگویی درباره تشخیص های اشتباه در پزشکی و ... سرخط مهم ترین اخبار اجتماعی امروز ایسنا بودند.

افشاگری شهردار تهران درباره قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد، هشدار نسبت به وقوع خشکسالی شدید در کشور، مهلت سه ماهه «پیش دبستانی»‌ها برای دریافت مجوز، گفت‌وگویی درباره تشخیص‌های اشتباه در پزشکی و ... سرخط مهم‌ترین اخبار اجتماعی امروز ایسنا بودند.

به گزارش ایسنا،   امروز یکشنبه ۲۴ دی ماه و تا زمان انتشار این گزارش، حدود ۶۰ محتوای خبری روی خروجی تحریریه اجتماعی ایسنا منتشر شد که افشاگری نجفی شهردار تهران درباره تخلفات مالی شهرداری سابق این شهر و واکنش نمایندگان سابق شورای شهر تهران به این موضوع، پرسروصداترین اخبار امروز این حوزه بودند.

برخی از اخبار مهم امروز در زیر می‌آید:

«خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری»؛  شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی درباره برخی قراردادهای شهرداری که به گفته او پولش صرف انتخابات شده، افشاگری کرد.

محمدمهدی تندگویان - عضوسابق شورای شهر تهران-  در واکنش به گزارش نجفی در شورای شهر ، تاکید کرد: تکلیف مدیران متخلفی که در نظام هستند یک بار برای همیشه مشخص شود.

گزارش کامل واکنش اعضای شورای شهر تهران نسبت به تهاتر ساختمان اصلی شهرداری منطقه ۱۳،  اعلام اسامی متخلفان شهرداری تهران و گزارش امروز نجفی در شورای شهر را در این بخش بخوانید.  

آیا "تشخیص اشتباه" بیماری، خطای پزشکی است؟ این پرسشی است که سرویس سلامت ایسنا به آن پرداخته  و با دکتر احسان شمسی کوشکی- مدیر اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی - درباره آن گفت‌وگو کرده است. کوشکی در این خصوص گفته است اینکه بیماری به پزشک مراجعه کند و پزشک بیماری را تشخیص ندهد، حتما به معنی خطاکار بودن پزشک نیست. باید توجه کرد که ماهیت بیماری‌های انسان و مسائل پزشکی بسیار پیچیده است؛ به طوریکه گاهی تشخیص بسیار ساده و گاهی هم بسیار دشوار است؛ چرا که بیماری‌ها همیشه تظاهرات یکسان و استانداردی ندارند و گاهی تظاهرات‌شان تیپیک نیست و ممکن است پزشک را به اشتباه بیندازند.

نَم نداری بر سقف خانه «کارولین» ؛ تیتر گزارش امروز سرویس خانواده است که در آن ماجرای زندگی زنی را تعریف می‌کند که از همسرش به دلیل اعتیاد جدا شده و حالا باید بار زندگی را به تنهایی و در فقر بر دوش کشد.  

سید حسن موسوی چلک- رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران- از  سران سه قوه درخواست کرد برای پیشگیری از اعتراضاتی مشابه حوادث اخیر  باسازمان‌های مردم نهاد،  تشکل‌های علمی و صنفی، نشستی مشترک برگزار کنند.  

مجتبی زینی‌وند - رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش- از مهلت سه ماهه «پیش دبستانی» ‌ها برای دریافت مجوز خبر داد و گفت: دریافت مجوز مراکز پیش دبستانی از اول اسفندماه آغاز شده و  بیش از ۵۰۰۰ مرکز پیش دبستانی مجوز از سایر نهادها دارند که تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۷ مهلت دارند برای دریافت مجوز از آموزش و پرورش اقدام کنند.

سیدمحمد بطحائی - وزیرآموزش و پرورش- در نشست مقدماتی کارگروه صاحب نظران و اساتید علوم تربیتی، تاکید کرد: دچار تغییرات نسلی شده‌ایم و باید فاصله آموزش و پرورش با جامعه کاهش یابد.

دکتر حسن لشگری - عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی-  نسبت به وقوع خشکسالی شدید در کشور هشدار داد. به گفته وی در صورت تداوم شرایط فعلی، امسال یکی از خشکسالی‌های شدید تاریخ کشور اتفاق خواهد افتاد و باید از هم اکنون برای مدیریت آب کشور فکری کرد.

احد وظیفه - مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی- از احتمال بارش پراکنده در تهران و پیش‌بینی گرد و غبار در شهرهای مرزی خبر داد.

تیترهای زیر، پنج خبر اول و پربازدید امروز تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه مخابره این گزارش هستند: 

از «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» تا قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد

هشدار نسبت به وقوع خشکسالی شدید در کشور

درخواست هلال احمر از ژاپن، چین و کره جنوبی برای کمک اضطراری به محبوس‌شدگان «سانچی»

چگونه استرس موجب بیماری می‌شود؟

آیا "تشخیص اشتباه" بیماری، خطای پزشکی است؟


مشاهده در وبسایت منبع