فردا مدارس اصفهان دایر است

منصور شیشه ‎فروش اظهار کرد: پیش بینی هوا برای روز فردا مشخص می کند که انباشت آلاینده ها تخلیه می شود و در اطلاعیه روز گذشته هم آمده بود که از فردا آلودگی هوا بهتر می شود و از همین رو مدارس فردا تعطیل نخواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با کاهش انباشت آلاینده‌ها از امشب هوای اصفهان شرایط بهتری نسبت به امروز پیدا می‌کند بنابراین فردا مدارس دایر است.منصور شیشه‌‎فروش اظهار کرد: پیش‌بینی هوا برای روز فردا مشخص می‌کند که انباشت آلاینده‌ها تخلیه می‌شود و در اطلاعیه روز گذشته هم آمده بود که از فردا آلودگی هوا بهتر می‌شود و از همین رو مدارس فردا تعطیل نخواهد بود.
وی افزود: تعطیلی امروز مدارس باعث کاهش انتشار آلاینده‌ها شد، همچنین اقدامات کلی را که تحت عنوان کاهش سطح آلاینده‌هاست، انجام داده‌ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: این طرح در کوتاه، میان و بلند مدت  مواردی دارد که در بخش‌های مختلف ابلاغیه‌های آن صورت گرفته است و دستگاه‌های مختلف ملزم به انجام آن‌ها هستند.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات شرایط وارونگی دمای هوا صورت می‌گیرد که این چند وقت این پدیده وجود داشته است، این هم به دلیل کاهش بارندگی‌ها بوده چرا که تاکنون چنین شرایطی را نداشته‌ایم.

شیشه‌فروش تاکید کرد: در چنین شرایطی به دنبال کاهش ارتباط اقشار آسیب‌پذیر با هوا هستیم؛ طبق شاخص‌ها و دستورالعمل‌هایی که وجود دارد، پس از بررسی به تعطیلی مدارس اقدام می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: پس از تعطیلی مدارس، کاهش رفت و آمدها توسط دستگاه‌های مختلف رصد می‌شود که امروز این بررسی‌ها نشان می‌دهد مردم همکاری خوبی داشتند و این موضوع را رعایت کردند که باید از آن‌ها تشکر کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به این که شرایط جوی از امشب بهتر می‌شود، تاکید کرد: همه اقدامات کوتاه، میان و بلند مدت درحال انجام شدن است و جلسات به صورت پیوسته برگزار می‌شود تا با بررسی میزان آلودگی هوا، ارتباط افراد تاثیرپذیر در آن روز را پدیده آلودگی هوا کاهش دهیم.

مشاهده در وبسایت منبع