محیط بانان محیط زیست به جلیقه ضد گلوله مجهز می شوند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ ' جمشید محبت خانی ' روز یکشنبه در نشست با محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۲۰ شهید محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط بانان همواره در معرض تهدید شکارچیان متخلف و افراد قانون شکن ...

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ ' جمشید محبت خانی ' روز یکشنبه در نشست با محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۲۰ شهید محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط بانان همواره در معرض تهدید شکارچیان متخلف و افراد قانون شکن بوده اند و این سازمان برای حفظ جان محیط بانان خود تصمیم به تهیه تجهیزات و امکانات مناسب از جمله جلیقه ضد گلوله کرده است.
وی افزود: تا یکی دو هفته آینده جلیقه های ضد گلوله در اختیار محیط بانان سازمان محیط زیست قرار می گیرد تا آنها بتوانند با قدرت بیشتری با شکارچیان متخلف و افراد سودجو و قانون شکن مقابله کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست همچنین افزود: از سال آینده خودروها و موتورسیکلت های جدید و مستحکم جایگزین خودروها و موتورسیکلت های فرسوده این سازمان می شود و محیط بانان در مناطق حفاظت شده از وسایل بهتری برخوردار می شوند.

وی همچنین با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست کشور با کمبود نیروی انسانی مواجه است، گفت: تلاش سازمان محیط زیست این است که زمینه استخدام نیروهای انسانی و متخصص را در این سازمان فراهم آورد و کمبود نیروی انسانی خود را جبران کند.

سرهنگ محبت خانی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست از جمله دستگاه هایی است که در سال آینده، بودجه آن افزایش یافته است .

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست را محیط بانان تشکیل می دهند، تصریح کرد: ۵۰ درصد بودجه نیز باید درحوزه محیط بانی هزینه شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست اضافه کرد: همه بخش ها و معاونت های سازمان حفاظت محیط زیست به این نتیجه رسیده اند که باید اقدام های علمی برای محیط بانان انجام شود.

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست امانتدار نسل های آینده است گفت: برای آنکه بتوانیم امانتدار خوبی برای نسل های آینده باشیم باید امکانات بهتری را برای سازمان محیط زیست و کارکنان آن فراهم کنیم .

محبت خانی درباره لایحه حمایت از محیط بانان که در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است نیز گفت: این لایحه اصلاحاتی دارد که در حال بازنگری است.

در این نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان نیز با تشریح وضعیت حفاظت محیط زیست این استان در بخش های مختلف گفت: استان اصفهان ۱۰ منطقه حفاظت شده و ۱۰ منطقه شکار منوع دارد که برای حفاظت از آنها به امکانات بیشتری نیاز دارد.

' سید رحمان دانیالی ' در عین حال گفت: به رغم کمبود امکانات و تجهیزات، اقدام ها و فعالیت های محیط بانان این استان حداکثر برآیند کاری را در پی داشته است.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی زیست محیطی در اصفهان با جدیت و کیفیت خوبی در حال اجرا است گفت: در این راستا هماهنگی های لازم با سمن های محیط زیستی، شکارچیان و دوستداران طبیعت استان اصفهان انجام شده است.

تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی محیط بان، تجهیز امکانات محیط بانان، ملی شدن اعتبارات و حقوق و مزایای محیط بانان ، تغییر سلاح سازمانی محیط بانان، تجهیز خودروهای متناسب برای محیط بانان، کمک سازمان محیط زیست برای قُرُق اختصاصی برای بهبود مناطق تحت مدیریت اداره کل محیط زیست استان از جمله مهمترین موضوع هایی بود که توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این نشست مطرح شد.

استان اصفهان با ۱۰ منطقه حفاظت شده و ۱۰ منطقه شکارممنوع دارای ۱۹۹ محیط بان است.

براساس اعلام اداره کل محیط زیست استان اصفهان مناطق حفاظت شده این استان حدود ۲ میلیون هکتار است.

مشاهده در وبسایت منبع