کانون های وکلا در زمینه کاریابی برای وکلا توانایی و تکلیفی ندارند/ اتحادیه در بزنگاه هایی از نهاد وکالت دفع بلا کرد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهمن کشاورز در همایش نقش اتحادیه سراسری کانونهای وکلا دادگستری ایران در تحقق آرمان های حرفه ای وکالت، گفت: گمان می کنم بسیاری از جوانان درباره ابعاد کار وکالت دیدگاه عینی و روشنی ندارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهمن کشاورز در همایش نقش اتحادیه سراسری کانونهای وکلا دادگستری ایران در تحقق آرمان‌های حرفه‌ای وکالت، گفت: گمان می‌کنم بسیاری از جوانان درباره ابعاد کار وکالت دیدگاه عینی و روشنی ندارند. واقعیت این است از زمانی که وکالت در ایران باب شد، به ما گفتند وکالت شغل آزاد است. ظاهرا در بسیاری از نقاط دنیا نیز همین گونه است و کانون‌های وکلا در زمینه کاریابی برای وکلا توانایی و تکلیفی ندارند. 

وی ادامه داد: گفته می‌شود در انگلستان افرادی که پروانه وکالت می‌گیرند ابتدا دنبال کار دیگر می‌روند و ۵۰ درصد دیگر هم بعد از پنج سال کار را رها می‌کنند. این موضوع در ایران هم شایع است. البته در ایران مشکلات خاص خود هم  هست. 

رئیس سابق اسکودا با اشاره به روند تشکل اتحادیه سراسر کانون‌های وکلای دادگستری اظهار داشت: آنچه در سال ۷۶ با تصویب قانون کیفیت اخذ پروانه رخ داد این بود که ۲۵ کانون جدا از هم تشکیل شد که کم جمعیت و دور افتاده از هم بودند. اما تشکیل اتحادیه باعث شد کانون‌ها به نیروهای بزرگ اجتماعی تبدیل شوند که اگر مورد بهربرداری خوب قرار گیرد، آثار خوبی به دنبال خواهد داشت.

‌کشاورز با بیان اینکه در بزنگاهایی اتحادیه از نهاد وکالت دفع بلا کرد، گفت: پیش رفت کار کانون‌ها و اتحادیه وکلا مستلزم این است که به امور صنفی خود حساسیت داشته باشند. باید همه وکلا چنین فکر کنیم که در پیشرفت تشکیلات، باید نقشی ایفا کنیم.


مشاهده در وبسایت منبع