۲۱ نفر در آذربایجان شرقی قربانی قاتل نامرئی شدند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، فرزاد رحمانی با اشاره به تعداد افراد دچار گازگرفتگی استان در سال جاری اظهار داشت: با آغاز فصل سرما در حدود ۴۸۶ مورد توسط آمبولانس های ۱۱۵ به بیمارستان در راستای مسمومیت مونوکسیدکربن منتقل شده اند که ۲۰۰ مورد از آنها برای فصل پاییز و دی ماه ...

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، فرزاد رحمانی با اشاره به تعداد افراد دچار گازگرفتگی استان در سال جاری اظهار داشت: با آغاز فصل سرما در حدود ۴۸۶ مورد توسط آمبولانس های ۱۱۵ به بیمارستان در راستای مسمومیت مونوکسیدکربن منتقل شده اند که ۲۰۰ مورد از آنها برای فصل پاییز و دی ماه سال جاری بوده است.
وی افزود: از تعداد کل مسمومین با گاز مونوکسیدکربن، ۲۱ مورد منجر به فوت شده است.

رحمانی با اشاره به تعداد مسمومیت ها در ۴۸ ساعت گذشته استان تصریح کرد: در ۴۸ ساعته گذشته چهار نفر کشته در آچاچی میانه، پنج نفر در تبریز که خوشبختانه مورد جانی نبود و ۱۳ نفر در ایلخچی که این هم هیچ مورد جانی نداشت را در اثر مسمومیت با مونوکسیدکربن داشتیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدام توصیه های ایمنی برای پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید ارائه می شود که موارد جزیی و ساده ای هستند، با رعایت آنها می توان جلوی مسمومیت و مرگ در اثر گازگرفتگی را گرفت.

رحمانی با اشاره به اینکه بیشترین پیشگیری باید در رابطه با لوله های بخاری و استانداردسازی آنها باشد، تاکید کرد: مسیر لوله قبل از روشن کردن بخاری باید چک شود همچنین رنگ شعله نیز باید به رنگ آبی باشد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خاطرنشان کرد: متاسفانه گاها مشاهده می شود که آبگرمکن در داخل حمام نصب می شود در حالیکه این یک کار اشتباه است زیرا آبگرمکن هنگام روشن بودن هوای زیادی مصرف می کند و این باعث مصرف اکسیژن هوا شده و خروج مونوکسیدکربن ندارد.

مشاهده در وبسایت منبع