کشف ۱۲ تن مواد مخدر در کهنوج/ ۴۰ میلیارد ریال از حساب های قاچاقچیان مواد مخدر بلوکه شد / دستگیری ۷ سرکرده اصلی باند های بین المللی مواد مخدر

خبرگزاری میزان- دادستان عمومی وانقلاب شهرستان کهنوج از کشف بیش از ۱۲ تن انواع مواد مخدر طی ۹ ماهه ی گذشته سال جاری در کهنوج خبر داد و گفت:در این رابطه ۷ سرکرده اصلی باند های بین المللی مواد مخدر دستگیر شده اند.

مجید سیمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با بیان اینکه استان کرمان بدلیل موقعیت جغرافیایی در خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر قرار دارد، اظهار داشت: در راستای مبارزه بی امان با سوداگران مرگ در ۹ ماهه گذشته، ۱۲ تن مواد مخدر در کهنوج کشف و ۱۲۰ قاچاقچی عمده مواد مخدر دستگیر و با دستور قضایی روانه زندان شده اند.
این مقام قضائی خاطرنشان ساخت: در عملیات های مختلفی که از ابتدای سال جاری از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان و همچنین جان برکفان نیروی انتظامی صورت پذیرفته بیش از ۱۱۵ خودرو به همراه مقادیر زیادی سلاح و مهمات از قاچاقچیان عمده مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

وی با هشدار به اینکه عزم دستگاه قضایی در برخورد با سوداگران مرگ جدی است، گفت: از ابتدای سال جاری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد از حساب های سرکردگان باند های قاچاق مواد مخدر به جرم پولشویی بلوکه شده است.

سیمی عنوان کرد: در حال حاضر افراد خاطی که در زمینه پولشویی با قاچاقچیان مواد مخدر همکاری داشته اند دستگیر و روانه زندان شده اند.

این مقام قضایی در خصوص برخورد با خرده فروشان مواد مخدر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری ۷۴ مکان عرضه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان مرود شناسایی قرار گرفته است که تمامی این اماکن با دستور مقام قضایی پلمب و تعداد زیادی خرده فروش مواد مخدر در این رابطه دستگیر شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج همچنین از توقیف یک محموله سنگین مواد مخدر در این شهرستان طی چند روز گذشته خبر داد.

مجید سیمی افزود: طی یکسری اقدامات اطلاعاتی مشخص شد، یک محموله مواد مخدر از شهرستان خاش واقع در استان سیستان و بلوچستان بارگیری و قاچاقچیان قصد انتقال آن را به صورت مسلحانه از پهنای جغرافیایی استان کرمان دارند.

وی گفت: بلافاصله با دستور قضائی تور های ایست و بازرسی در محور های مواصلاتی ایجاد شد و طی یک تعقیب و گریز مسلحانه که چندین ساعت به طول انجامید، سرانجام خودروی حامل مواد به ضرب گلوله پلیس متوقف شد.

این مقام قضائی خاطرنشان ساخت: در این رابطه دو قاچاقچی اهل استان سیستان و بلوچستان دستگیر و از متهمان یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف و تعداد چهار تیغه خشاب حاوی ۱۱۸ تیر جنگی کشف و ضبط شده است.

دادستان کهنوج ادامه داد: در بازرسی ماموران انتظامی از خودروی حامل مواد مخدر تعداد ۶۳ کیسه مواد مخدر از نوع تریاک به میزان ۶۴۳ کیلوگرم کشف شد.


مشاهده در وبسایت منبع