ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز جمعه

مرتضی ضرابی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : از روز جمعه یک سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می شود و این سامانه بسیار فعال عمل می کند و انتظار داریم برای روز جمعه غرب کشور را در بر گیرد و تقریبا بارش های خوبی در مناطق گسترده تری در سطح کشور ...

کارشناس هواشناسی: از روز جمعه یک سامانه بارشی از شمال غرب کشور وارد می شود و نیمه غربی کشور را در برمی گیرد.
مرتضی ضرابی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت :​ از روز جمعه یک سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می شود و این سامانه بسیار فعال عمل می کند و انتظار داریم برای روز جمعه غرب کشور را در بر گیرد و تقریبا بارش های خوبی در مناطق گسترده تری در سطح کشور خواهیم داشت. وی ادامه داد: امروز در دامنه ها و ارتفاعات البرز در استان های قزوین، تهران ، سمنان و همین طور بخش هایی از شمال شرق کشور همچون استان خراسان شمالی و شمال استان خراسان رضوی تا ظهر امروز کم و بیش شرایط برای بارش برف فراهم است.
کارشناس هواشناسی افزود: امروز در غالب نقاط کشورمان جوی آرام پیش بینی می شود و در بخش های مرکزی و نوار شمالی کشور آسمان نیمه ابری است ولی توقع بارش آنچنان نداریم.
ضرابی تصریح کرد : بر دمای هوا در نوار شمالی کشورمان افزوده می شود و فردا نیز چنین شرایطی را در بخش های مرکزی ، ارتفاعات البرز به صورت نیمه ابری خواهیم داشت.
وی گفت: در استان های ساحلی به ویژه استان گیلان وزش بادهای گرم جنوبی را خواهیم داشت که موجب افزایش دما خواهد شد و در نوار شرقی کشور هم فردا روند افزایش دما را پیش بینی می کنیم.
کارشناس هواشناسی با اشاره به وضع آب و هوای برخی از نقاط کشور در روز جمعه خاطرنشان کرد: برای بخش هایی از خوزستان و ایلام وزش باد برای روز جمعه پیش بینی می شود که به گرد و خاک در این مناطق منجر خواهد شد.

 

مشاهده در وبسایت منبع