فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد

به گزارش خبرنگار «پارسینه»، پنجم دی ماه بود که ارسلان جعفری شهنی به عنوان فرماندار ویژه دزفول معرفی شد، اما این انتصاب کمتر از یک ماه دوام داشت تا با آشکار شدن تقلب شهنی در جلسه امتحان درس «آمار و احتمالات مهندسی» کارشناسی مهندسی عمران، زیر فشار افکار عمومی مجبور به کناره ...

پس از آن که اسناد تقلب فرماندار ویژه شهرستان دزفول در جلسه امتحانی منتشر شد، او از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش خبرنگار «پارسینه»، پنجم دی ماه بود که ارسلان جعفری شهنی به عنوان فرماندار ویژه دزفول معرفی شد، اما این انتصاب کمتر از یک ماه دوام داشت تا با آشکار شدن تقلب شهنی در جلسه امتحان درس «آمار و احتمالات مهندسی» کارشناسی مهندسی عمران، زیر فشار افکار عمومی مجبور به کناره گیری شد.

داستان از این قرار بود که به گفته مراقب امتحان و دیگر مسئولان برگزاری، فردی به جای شهنی سر جلسه امتحان حاضر می شود. به نوشته سایت های محلی خوزستان، بر حسب اتفاق مراقب آزمون به آن فرد قلابی شک کرده و اقدام به تطبیق عکس و چهره او می کند. اما فرد متقلب ضمن درگیری با مراقب آزمون پا به فرار می گذارد و از محل دانشگاه متواری می شود. بعد از آن حراست دانشگاه در محل حاضر شده و موضوع را صورتجلسه می کند. با کشف تقلب آشکار فرماندار ویژه شهر دزفول ، پای سازمان های نظارتی به پرونده باز شده و موضوع به استاندار و وزارت کشور کشیده شده است.

پس از رسانه ای شدن این موضوع، شهنی در گفتگو با خورنا با بیان این که دانشجوی دکتری رشته مدیریت در دانشگاه آزاد شوشتر است، گفت به دلیل علاقه به حوزه اجرایی و رشته عمران، این رشته را بدون کنکور ثبت نام کرده اما به علت گرتفاری شغلی در دوران شهرداری منطقه هفت اهواز تقاضای مرخصی کرده اما به دلیل گرفتاری پیگیر نامه نگاری ها نشده و تنها در تعدای از امتحانات شرکت کرده است.

او مدعی شد: «اگر کسی بجای بنده در امتحان شرکت کرده، باید از ورود ایشان و نیز خروج ایشان ممانعت می‌شد و قطعا این که فردی بجای من موفق به حضور در جلسه امتحان و سپس فرار از محل امتحان شده را پیگیری قضایی خواهم کرد.

وی گفت: فرض کنیم کسی بجای بنده امتحان داده باشد، قاعدتا من هم مثل هر شهروندی باید به کمیته انضباطی خواسته میشدم و اگر اثبات میشد تخلف از جانب بنده بوده، باید بر اساس قوانین برخورد می شد و ایجاد این حواشی مشکوک است و باید بررسی شود چه کسانی از این حواشی منافعی به دست خواهند آورد‌.

شهنی اگرچه در پایان این گفتگو مدعی شد که موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد، اما روز گذشته خبر موافقت استاندار خوزستان با کناره گیری شهنی اعلام شد تا حدس و گمان ها درباره آگاهی فرماندار سابق دزفول از وقایع رخ داده قوی تر شوند.

در حالی حضور ارسلان شهنی در فرمانداری کمتر از یک ماه دوام آورد که به نوشته پایگاه خبری «دزفول امروز»، انتصاب یک شبه و بدون مقدمه او از سوی غلامرضا شریعتی، استانداز خوزستان، موجب ناراحت شدن حبیب اله آصفی، فرماندار پیشین دزفول، شده بود، به طوری که او حتی در مراسم تودیع خود هم شرکت نکرد.

حضور ارسلان شهنی در سمت های مدیریتی استان خوزستان پیش از این هم خبرساز شده بود.

بهمن ماه سال 1392، «پارسینه» در خبری به روابط خانوادگی ارسلان شهنی که در آن زمان مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز بود پرداخت که البته با واکنش و پاسخ او همراه شد.

ارسلان شهنی پس از انتشار خبر مذکور با ارسال تصاویر شناسنامه خود، بستگانش و برخی افرادی که از آنها نام برده شده بود، نسبت خانوادگی با افراد مذکور، به جز دو نفر، را رد کرد. البته او مدعی شد سعادت جعفری شهنی، برادرش، قبل از حضور او در سازمان زیباسازی شهر اهواز در این سازمان حضور داشته است و خانم اشرفپور، همسرش، هم پیش از ازدواج با او از مدیران این سازمان بوده است.


مشاهده در وبسایت منبع