بازی های انحصاری نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۸

نینتندو سوییچ، سال ۲۰۱۷ را طوفانی شروع کرد و به اتمام رساند و حال در این مقاله قصد داریم بازی های انحصاری را معرفی کنیم که نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۸ میزبان آن ها خواهد بود. سال ۲۰۱۷ میلادی، سال بزرگی برای نینتندو بود؛ سالی که کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ وارد بازار شد و به واسطه ...

نینتندو سوییچ، سال ۲۰۱۷ را طوفانی شروع کرد و به اتمام رساند و حال در این مقاله قصد داریم بازی های انحصاری را معرفی کنیم که نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۸ میزبان آن ها خواهد بود.
سال ۲۰۱۷ میلادی، سال بزرگی برای نینتندو بود؛ سالی که کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ وارد بازار شد و به واسطه انحصاری های پر زرق و برق اش توانست خوش بدرخشد و تا به امروز، نینتندو سوییچ فروش بالایی را تجربه کرده است. حال در دومین ماه از سال ۲۰۱۸ قرار داریم و قطعا امسال هواداران از نینتندو انتظاراتی بیشتر از سال گذشته در زمینه بازی های انحصاری دارند.

البته از نظر بازی های چندپلتفرمه، نینتندو سوییچ شروع خوبی داشته و کمپانی و سازنده های مختلفی از این کنسول پشتیبانی و بازی های خود را عرضه کرده یا عرضه خواهند کرد که در میان آن ها می توان به بازی FIFA 18 یا بازی Wolfenstein II: The New Order اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم نگاهی به بازی های انحصاری نینتندو سوییچ داشته باشیم که در سال ۲۰۱۸ عرضه می شوند. نینتندو بار دیگر قصد دارد از طریق بازی هایش، سرگرمی را به خانه مخاطبان بیاورد و افراد بیشتری را جذب سوییچ کند.

بازی Bayonetta 2

تاریخ عرضه: ۲۷ بهمن ماه (۱۶ فوریه)
سازنده: پلاتینیوم گیمز

در جریان رویداد جوایز بازی ۲۰۱۷ بود که رجی فیس ام، مدیر شعبه آمریکا نینتندو، روی صحنه آمد و اعلام کرد که کالکشن بازی Bayonetta که شامل بازی Bayonetta و بازی Bayonetta 2 است برای نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. نسخه اول، یک اثر چند پلتفرمه بود ولی نسخه دوم، تنها به صورت انحصاری برای کاربران نینتندو Wii U عرضه شده بود و حال، کاربران نینتندو سوییچ نیز می توانند با شخصیت بایونتا به ماجراجویی پرداخته و خلع نبود بازی های هک اند اسلش را پر کنند.

بازی Kirby Star Allies

تاریخ عرضه: ۲۵ اسفند ماه (۱۶ مارس)
سازنده: استودیو HAL Laboratory

بازی Kirby Star Allies جدیدترین نسخه از مجموعه Kirby است که در ماه مارس برای نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد و یک بازی کاملا چندنفره به حساب می آید. Kirby Star Alies در جریان نینتندو دایرکت ماه سپتامبر ۲۰۱۷ معرفی و اعلام شد که در این بازی بازیکنان در یک تیم چهارنفره قرار خواهند گرفت که می توانند مراحل بازی را که در کنار یکدیگر انجام دهند. مراحل بازی نیز شامل سکوبازی های مختلف و باس فایت هایی است که برای پشت سر گذاشتن شان باید از قدرت های خود استفاده کنید.

Nintendo Lab

تاریخ عرضه: هشت فروردین ۹۷ (۲۰ آوریل)
سازنده: نینتندو

درواقع Nintendo Labo، یک بازی ویدیویی نیست و شامل کیت های مقوایی می شود که می توانید نینتندو سوییچ و جوی کان ها را داخل آن گذاشته و بازی های مختلفی را انجام دهید. دو کیت Robo و Variety در ماه آوریل عرضه خواهند شد و آن طور که به نظر می رسد، می توانند تجربه ای متفاوت و جذاب را ارائه دهند. وسیله هایی جالب که در بازی هایی نظیر بازی های اتومبیل سواری یا بازی های ریتمیک مورد استفاده قرار گرفته و حکم یک کنترلر ویژه را دارند.

بازی Runner3

تاریخ عرضه: ۱۲ فروردین ۹۷ (۲۴ آوریل)
سازنده: استودیو چویس پروویژن

اگر از سری هواداران بازی های Bit.Trip باشید، حتما نام استودیو پرو ویژن را شنیده اید که به واسطه این مجموعه بازی های ریتمیک و پلتفرمر، توانسته اند قشر خاصی از مخاطبان را به خود جذب کنند. در اواخر سال ۲۰۱۷ بود که اعلام شد کاربران نینتندو سوییچ، می توانند منتظر جدیدترین نسخه از این مجموعه با نام بازی Runner3 باشند که از همان المان های همیشگی خود استفاده خواهد کرد و از طرفی شاهد موارد جدید و جالبی خواهیم بود که سازنده از آن ها برای توسعه بازی استفاده کرده است.

بازی Donkey Kong Tropical Freeze

تاریخ عرضه: ۱۴ اردیبهشت ۹۷ (چهار می)
سازنده: رترو استودیوز و استودیو مانستر گیمز

زمانی که بازی Mario Kart 8 Deluxe وارد بازار شد، حدس می زدیم که در ادامه شاهد بازی هایی از نینتندو Wii U روی نینتندو سوییچ باشیم که محتویات اضافه تری را دریافت خواهند کرد و درادامه، شاهد عرضه بازی Pokken Tournament DX بودیم و حال، نوبت به بازی Donkey Kong Country: Tropical Freeze رسیده است. این بازی در ماه می به صورت انحصاری روی سوییچ عرضه خواهد شد و دارای شخصیت جدیدی به نام فانکی کونگ است که گیم پلی مخصوص به خودش را دارد و می توانید تجربه ای تازه در مراحل پلتفرمر بازی کسب کنید.

بازی Mario Tennis Aces

تاریخ عرضه: بهار ۲۰۱۸
سازنده: استودیو کیم لات

اگر از هواداران قدیمی نینتندو و کنسول های این کمپانی باشید، قطعا بازی های ورزشی ماریو را تجربه کرده اید که استودیو کیم لات، توسعه تعدادی از آن ها را برعهده داشته است. حال بار دیگر استودیو کیم لات قصد دارد با بازی Mario Tennis Aces، هواداران بازی های ورزشی ماریو را دور یکدیگر جمع کرده و تجربه ای متفاوت را در اختیارشان قرار دهد. از طرفی برای اولین بار است که شاهد بخش داستانی برای این بازی هستیم که Mario Tennis: Power Tour on GBA نام دارد.

بازی Light Fingers

تاریخ عرضه: اوایل سال ۲۰۱۸
سازنده: استودیو نومیزماتیک

بازی Light Fingers، یک اثر چندنفره با سیستم مبارزات نوبتی است که هدف شما در بازی، به دست آوردن آیتم های مورد نظر و رسیدن به نقطه پایان است. حال برای رسیدن به نقطه پایان و انجام دادن اهداف خواسته شده، یک سری موانع برای شما در نظر گرفته شده است که مرحله به مرحله، کار شما را برای پیشرفت در بازی سخت خواهد کرد. بازی Light Fingers تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد و اعلام شده که اوایل سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.

بازی Hyrule Warriors: Definitive Edition

سازنده: اومگا فورس
تاریخ عرضه: سه ماهه دوم ۲۰۱۸

بازی Hyrule Warriors: Definitive Edition یکی دیگر از بازی های نینتندو Wii U است که در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ برای سوییچ عرضه خواهد شد. در اینجا شاهد تمامی نقشه ها، مراحل، شخصیت ها و بسته های الحاقی هستیم که روی نسخه اصلی و نسخه گسترش یافته برای نینتندو 3DS عرضه شده بودند. همچنین بازی Hyrule Warriors: Definitive Edition دارای محتویاتی اضافه تر و مرتبط با بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild است که شامل لباس برای شخصیت لینک و زلدا می شود.

بازی Fire Emblem

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸
سازنده: استودیو اینتلیگنت سیستمز

سری Fire Emblem، یکی از آن مجموعه هایی است که در زمان اولین کنسول نینتندو خلق شد اما رفته رفته به یکی از آثار انحصاری کنسول های دستی نینتندو تبدیل شد. در جریان اخبار بازی و رویدادهای مختلف، کمپانی نینتندو اعلام کرد که نسخه ای جدید از این بازی برای نینتندو سوییچ در دست ساخت است و باید ببینیم که استودیو اینتلیگنت سیستمز، تا چه اندازه می تواند در خلق نسخه ی جدید یکی از عمیق ترین مجموعه های نینتندو موفق باشد.

بازی Project Octopath Traveler

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸
سازنده: استودیو Acquire و کمپانی اسکوئر انیکس

بازی Project Octopath Traveler یکی دیگر از آثاری است که فعلا مراحل توسعه را سپری کرده و در گذشته اعلام شده بازی Project Octopath Traveler در سال ۲۰۱۸ عرضه می شود. وظیفه توسعه این بازی برعهده کمپانی اسکوئر انیکس و استودیو Acquire است و در اوایل سال جاری میلادی بود که یک نسخه آزمایشی از Project Octopath Traveler روی eShop نینتندو سوییچ قرار گرفت. بازی Project Octopath Traveler دارای گرافیکی دو بعدی و سه بعدی است که در سبک نقش آفرینی، قصد دارد دنیایی ۱۶ بیتی را در کنار گرافیک HD قرار بدهد تا کاربران تجربه ای متفاوت و دلچسبی به دست بیاورند.

بازی No More Heroes: Travis Strikes Again

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸
سازنده: SUDA 51

بازی No More Heroes: Travis Strikes Again، سومین نسخه از مجموعه No More Heroes است که توسط گویچی سودا یا همان SUDA 51 در حال توسعه است و در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد. No More Heroes: Travis Strikes Again در مراسم Nindies به عنوان یک سوپرایز به نمایش درآمد و داستان اش هفت سال پس از وقایع نسخه پیشین، روایت می شود. حال شخصیت اصلی در یک کنسول بازی گرفتار شده و باید هر ۶ بازی و باس های این کنسول را نابود کرده تا بتواند از مخمسه ای که در آن گرفتار شده، رها شود. قطعا بازی No More Heroes: Travis Strikes Again یکی از بازی های مورد انتظار برای هواداران نینتندو سوییچ به حساب می آید.

بازی Yoshi

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸
سازنده: استودیو گود-فیل

در کنفرانس خبری نینتندو و نمایشگاه E3 2017 بود که از بازی جدید مجموعه Yoshi رونمایی شد. با اینکه اطلاعاتی از این بازی اعلام نشد و تنها ذکر شد که بازی در سال ۲۰۱۸ عرضه می شود اما یک تریلر به نمایش درآمد که صحنه هایی از گیم پلی بازی را به تصویر می کشید. در جریان بازی جدید از مجموعه یوشی، با اثری پلتفرمر روبه رو هستیم که باید مراحل جالب بازی را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. در طول هر مرحله می توانید بخش سکو بازی و پلتفرمر بازی را تنهایی انجام داده یا به لطف سیستم مشارکتی دو نفره محلی که برای بازی تعبیه شده، مراحل را به صورت دونفره انجام داده و در طول هر مرحله از یکدیگر کمک بگیرید.

بازی Dragon Marked For Death

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸
سازنده: استودیو Inti Creates

بازی Dragon Marked For Death، یک اثر دو بعدی است که شباهت زیادی به مجموعه مگامن دارد که خب وقتی به سازنده بازی نگاه می کنیم، می بینیم که آن چنان جای تعجبی ندارد زیرا Dragon Marked For Death، توسط سازنده بازی Mega Man Zero، بازی Mega Man 9، بازی Mega Man 10 و بازی Azure Striker Gunvolt در حال توسعه است. سیستم پیشرفت شما در بازی شبیه آثار نقش آفرینی است و به لطف سیستم مشارکتی چهارنفره بازی، می توانید تجربه ای هیجان انگیز کسب کنید.

بازی The World Ends With You: Final Remix

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸ میلادی
سازنده: کمپانی اسکوئر انیکس

در ماه ژانویه و رویداد نینتندو دایرکت مینی بود که اعلام شد بازی The World Ends With You: Final Remix برای نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. این بازی، در گذشته برای نینتندو DS عرضه شده بود و حال، شاهد محتویات داستانی جدیدی خواهیم بود. داستان بازی، حول شخصیت هایی است که یک باره وارد سیاره ای موازی شده و درگیر ماجراجویی جدید می شوند. نکته ی جالب بازی The World Ends With You: Final به شکلی است که باید هم از قابلیت های لمسی صفحه نمایش و هم کنترلر کنسول استفاده کنید.

بازی SNK Heroines: Tag Team Frenzy

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸
سازنده: کمپانی NIS SNK

این اواخر شاهد بازی های ژاپنی شرقی بسیاری هستیم که روی پلتفرم های مختلف معرفی و در حال آماده سازی برای عرضه در سال ۲۰۱۸ میلادی هستند. حال کمپانی NIS America با همکاری کمپانی SNK در حال ساخت بازی ای مبارزه ای هستند که تمامی شخصیت های مبارز آن، برگرفته از آثار مبارزه ای SNK است که معروف ترین آن سری The King of Fighters است. بازی SNK Heroines: Tag Team Frenzy در سال ۲۰۱۸ برای نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

بازی Bayonetta

تاریخ عرضه: سال ۲۰۱۸
سازنده: پلاتینیوم گیمز

مورد انتظارترین بازی سال ۲۰۱۸ که همه ی مخاطبان نینتندو سوییچ منتظرش هستند، بازی Bayonetta 3 است که در جریان جوایز بازی ۲۰۱۷، توسط رجی فیس ام معرفی شد. در ادامه نمایشی بسیار کوتاه از بازی منتشر شد ولی متاسفانه اطلاعات دقیقی از دنیای بازی در دسترس نیست و تنها مشخص شده که در سال ۲۰۱۸، کاربران می توانند منتظر جدیدترین نسخه از مجموعه بایونتا باشند.

جدای از این لیست، می توان دو بازی دیگر را نام برد که حتی هنوز تاریخ احتمالی عرضه شان مشخص نشده است. بازی Shin Megami Tensei V که قطعا هواداران نسل ششم این سری را به لطف پرسونا و سایر آثار شرقی می شناسند و حال، نوبت به جدیدترین نسخه از این مجموعه جذاب رسیده تا هواداران نینتندو سوییچ را غرق خود کند. اما بازی دوم، جدیدترین نسخه از یک مجموعه فوق العاده با ارزش است که پشتوانه ی آن به گذشته های دور و نسل های قبل بر می گردد؛ بازی Metroid Prime 4، جدیدترین نسخه از مجموعه متروید که در نمایشگاه E3 2017 معرفی و تا به امروز اطلاعات دقیقی از آن منتشر نشده است.

مشاهده در وبسایت منبع