تولید اتان در فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی ۴۲ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، حسن اسعدی با اشاره به اهمیت تولید اتان به عنوان یک محصول با ارزش افزوده و اصلی ترین خوراک پتروشیمی های مستقر در عسلویه بیان کرد: یکی از موفقیت های بزرگ فازهای ۱۷ و ۱۸ افزایش تولید اتان است.

 سرپرست مدیریت پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با پایان عملیات تعمیرات اساسی و انجام اقدامات اصلاحی، تولید اتان پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی 42 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، حسن اسعدی با اشاره به اهمیت تولید اتان به عنوان یک محصول با ارزش افزوده و اصلی‌ترین خوراک پتروشیمی‌های مستقر در عسلویه بیان کرد: یکی از موفقیت‌های بزرگ فازهای 17 و 18 افزایش تولید اتان است.

وی افزود: نرخ استحصال اتان از خوراک ورودی در پالایشگاه هفتم نزدیک به 80 درصد است که این میزان بالاترین نرخ استحصال اتان در بین پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه هفتم پارس جنوبی تصریح کرد: این کار با انجام اقدامات اصلاحی و بهینه‌سازی فرآیند در فازهای 17 و 18 صورت گرفته و تولید اتان این پالایشگاه را حدود 20 درصد بیش از طراحی اولیه افزایش داده است.

وی خاطرنشان کرد: فازهای 17 و 18 مطابق طراحی باید 2 هزار و 550 تن اتان تولید کنند که با اقدامات صورت گرفته این میزان هم‌اکنون به 3 هزار و 50 تن در روز رسیده است.


مشاهده در وبسایت منبع