خیرین علاوه بر مدرسه سازی در تجهیز مدارس نیز مشارکت کنند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از شهرستان دشتی، ناصر کرمی در دومین همایش تکریم از خیرین مدرسه ساز شهرستان دشتی بیان کرد: ترویج روحیه خیراندیشی و نیک اندیشی در جامعه از بهترین کارها است که فرهنگ گذشت، ایثار و احساس مسئولیت در جامعه را گسترش می دهد.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان بوشهر گفت: خیرین علاوه بر مدرسه‌سازی در توسعه و تجهیز مدارس به فناوری‌های آموزشی نیز مشارکت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از شهرستان دشتی، ناصر کرمی در دومین همایش تکریم از خیرین مدرسه‌ساز شهرستان دشتی بیان کرد: ترویج روحیه خیراندیشی و نیک‌اندیشی در جامعه از بهترین کارها است که فرهنگ گذشت، ایثار و احساس مسئولیت در جامعه را گسترش می‌دهد.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه خیرین باید علاوه بر مدرسه‌سازی در توسعه و تجهیز مدارس به فناوری و آموزش دانش‌آموزان نیز مشارکت داشته باشند تصریح کرد: پس از ایجاد مدرسه، تجهیز آن به فناوری‌های علمی روز در جهت افزایش کارکرد دانش‌آموزان و پرورش استعدادها نیاز بعدی است که با توجه به محدودیت امکانات دولت نیازمند کمک خیرین نیک اندیش در این زمینه هستیم.

کرمی تاکید کرد: مدیران آموزش ‌و پرورش نیز خیرین را فراموش نکنند و تکریم آنها را به‌طور جد در دستور کار خود قرار دهند.

مدیر آموزش ‌و پرورش شهرستان دشتی نیز با اشاره به کمک 450 میلیارد ریالی خیران این شهرستان در ساخت اماکن آموزشی در چند سال گذشته افزود: هم‌اکنون بیش از 100 خیر مدرسه‌ساز در مجمع خیرین دشتی عضویت دارند.

احمد طیبیان مجرد تصریح کرد: مهم‌ترین اولویت‌ مجمع خیرین مدرسه ساز در دشتی تجهیز کلاس‌ها، تکمیل طرح‌های نیمه تمام آموزش ‌و پرورش و مجهز کردن کلاس‌ها به امکانات و تجهیزات نوین آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه امسال بالغ‌ بر 70 میلیارد ریال توسط خیرین در زمینه آموزشی هزینه شده است خاطرنشان کرد: ساخت مدرسه 12 کلاسه بنیاد برکت، مدرسه 12 کلاسه مسکن مهر، مدرسه سه کلاسه مهدیه، مدرسه سه کلاسه بنیاد برکت در روستای چاوشی و دو نمازخانه از طرح‌های جدید مدرسه‌سازی خیرین در شهرستان دشتی است.

فرماندار شهرستان دشتی نیز با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن افزود: این حضور حماسی باعث امیدواری دوستان انقلاب  و یاس و نامیدی دشمنان در سراسر جهان شد.

عبداله نادری با اشاره به نقش خیرین در ساخت مدرسه و توسعه زیرساخت‌های آموزشی تصریح کرد: مشارکت خیرین باعث ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانش‌آموزان شده است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته برنامه‌ریزی شهرستان امسال 8 میلیارد و 300 میلیون تومان جهت ساخت فضاهای آموزشی تخصیص داده و سال آینده نیز نگاه خوبی در زمینه تامین اعتبار به آموزش ‌و پرورش خواهیم داشت.


مشاهده در وبسایت منبع