تخصیص ۶ میلیارد تومان برای طراحی بوستان ولایت

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران ودر جریان بررسی لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری تهران به تشریح کلیات بودجه ماموریت های معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سال ۹۷ پرداخت و گفت: سقف بودجه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران ودر جریان بررسی لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری تهران به تشریح کلیات بودجه ماموریت های معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سال ۹۷ پرداخت و گفت: سقف بودجه ماموریت های حوزه شهرسازی و معماری ۶۰۵ میلیارد تومان به تصویب رسید که ما بر اساس نظرات کارشناسی کمیسیون برخی کد پروژه های این حوزه را تغییر دادیم. وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های حوزه شهرسازی اجرای طرح نیلوفری است اظهار داشت: مقرر است این طرح به روش ppp و با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گیرد. از آنجاییکه این طرح مربوط به راه آهن تهران- تبریز است که یکی از مطالبات جدی افکار عمومی می باشد.
وی ادامه داد: شهرداری برای این ردیف ۳۸ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است که ما معتقدیم اگر قرار است این طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شود چه ضرورتی تخصیص به ۳۸ میلیارد تومان دارد و سرمایه گذار تمام هزینه ها را بر اساس درصد را خود پرداخت کند .
سالاری در این خصوص پیشنهاد کرد: ما ۵ میلیارد تومان از این مبلغ را برای مطالعات اولیه در این طرح نگه داریم و ما بقی را در طرح های موضعی و موضوعی و بیشتر در بافت فرسوده منتقل کنیم.
وی همچنین ادامه داد: شهرداری مجری این طرح را سازمان نوسازی در نظر گرفته است که به نظر می رسد سازمان نوسازی ظرفیت راهبری چنین طرحی را ندارد و بهتر است مجری این طرح معاونت عمران شهرداری و سازمان مشاور باشد تا سازمان نوسازی روی بافت فرسوده متمرکز شود.
سالاری همچنین درخصوص بودجه ۵۰ میلیارد تومانی تعیین شده برای پارک پردیسان گفت: با توجه به بدهی های فعلی شهرداری تهران اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای انجام مطالعه طرح پارک پردیسان به مصلحت نیست و پیشنهاد کمیسیون شهرسازی شورا کاهش ۳۰ میلیارد تومان در این ردیف بودجه و سرشکن کردن آن در یکسری طرح های موضعی و موضوعی علی الخصوص حریم شهر است که طی سال های گذشته بودجه اندکی به آن اختصاص داده شده است.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری همچنین با اشاره به تخصیص ۶ میلیارد تومان برای طراحی بوستان ولایت ادامه داد: نظر کمیسیون کاهش این مبلغ به ۲میلیارد تومان است.
سالاری در پایان هدف کمیسیون را از این تغییرات کمک به نوسازی بافت فرسوده و همچنین ارتقاء کیفیت زندگی در شهر است.
در نهایت پس از بحث و بررسی درباره موارد مطرح شده ، اعضای شورای شهر تهران در خصوص طرح نیلوفری،حریم شهر و بوستان ولایت به بازگشت به پیشنهاد شهرداری رای دادند .
همچنین پیشنهاد کمیسیون مبنی بر کاهش ۳۰ میلیارد تومانی بودجه پارک پردیسان و اختصاص آن به نوسازی بافت فرسوده با رای اعضا به تصویب رسید.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

مشاهده در وبسایت منبع