برگزاری نمایشگاه بزرگ خدمات آزمایشگاهی/ کیفیت آزمایشگاه ها ارتقاء می یابد

دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بزرگ خدمات آزمایشگاهی در حاشیه شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی گفت: کیفیت آزمایشگاه های کشور با برگزاری چنین کنگره هایی ارتقاء می یابد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، علی صادقی تبار در آستانه برگزاری شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات ازمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران اظهارداشت: این کنگره یکی از بزرگ ترین همایش های جامعه پزشکی کشور است و ۱۶سال است به صورت پیوسته و سالیانه به عنوان همایش بزرگ آزمایشگاهی کشور برگزار می شود.
وی افزود: خانواده بزرگ آزمایشگاهیان کشور در این رویداد گردهم می آیند و از قسمت های مختلف کنگره، محورهای علمی، نشست های تخصصی، بخش کارگاه ها و پوسترها همچنین بخش نمایشگاهی که بخش پرطرفدار و جذاب کنگره است استفاده می کنند.

دبیراجرایی شانزدهمین کنگره ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی ادامه داد: این کنگره شامل ۲۳ محور است که گروه ها و دسته های محتوایی در این محورها شامل مسائل تکنیکال حوزه علوم آزمایشگاهی، تازه های آزمایشگاهی متناسب با حوزه های مختلف علوم آزمایشگاهی مانند بیوشیمی، میکروب شناسی، ایمونولوژی و هماتولوژی، ۷محور درحوزه آزمایشگاه و بالین، محور های مدیریتی و استاندارد سازی آزمایشگاهها و در اخر محور اخلاق که هرساله جز محورهای ثابت کنگره ارتقا کیفیت است.

صادقی تبار عنوان کرد: محور بالین و آزمایشگاه به این معناست که گروه های تخصصی جامعه پزشکی ارتباطشان را با آزمایشگاه تشخیص طبی در طی نشست های مختلف براساس بیماری ها و تست های مختلفی که برای تشخیص و درمان آن بیماری وجود دارد به گفتگو بنشینند و چالش هایشان را در این حوزه مرور کنند.

دبیراجرایی شانزدهمین کنگره ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی اظهار داشت: یکی از بخش های جذاب این کنگره بخش نمایشگاهی است که تعداد بسیار زیادی بازدید کننده و تعداد زیادی از برندهای مطرح کشور در این نمایشگاه شرکت می کنند و آزمایشگاه ها نیازهای سالیانه شان را از طریق همین نمایشگاه تامین می کند.

دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی یادآور شد: دوسالی است که آوازه این نمایشگاه به خارج از مرزهای ایران گسترش پیدا کرده و تعدادی از شرکت ها و کمپانی های خارجی بدون دارا بودن نمایندگی در ایران مستقیم در این رویداد حاضر می شوند و محصولات خود را در معرض دید همکاران قرار می دهند و بدیهی است که تعدادی از این شرکت ها در داخل کشور به جذب نمایندگی بپردارند البته برخی فقط تمایل دارند کالا و خدماتشان را به نمایش بگذارند.

صادقی تبار در خصوص شعار کنگره امسال گفت: ۱۶ سال است که شعار کنگره این است: «کیفیت را پایانی نیست» و معتقدیم هیچ گاه این مسیری که شروع کردیم به نقطه پایان نمی رسد و اینکه فکر کنیم روزی می رسد که دیگر لازم نیست در مسیر کیفیت کار کنیم اشتباه است زیرا برای کیفیت پایانی وجود ندارد و ما می توانیم با برگزاری این کنگره ها کیفیت آزمایشگاه ها را در قالب نشست های علمی و تخصصی ارتقاء دهیم.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

مشاهده در وبسایت منبع