۲۲۶ مصدوم، نتیجه بی احتیاطی در چهارشنبه سوری پارسال

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، معاون بهداشتی ـ درمانی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه در زمینه ساخت مواد محترقه سال گذشته ۳ نفر فوت کردند، گفت: ۴۲ درصد افراد که مصدوم شدند جوانان زیر ۱۹ سال بوده اند.

در جلسه هماهنگی و آموزش جوانان در برابر خطرات مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال بر اهمیت مقوله آموزش و اطلاع رسانی در بین جوانان و دانش آموزان تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، معاون بهداشتی ـ درمانی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه در زمینه ساخت مواد محترقه سال گذشته ۳ نفر فوت کردند، گفت: ۴۲ درصد افراد که مصدوم شدند جوانان زیر ۱۹ سال بوده اند. فرزام بیدار پور همچنین گفت: مراکز درمانی و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان کُردستان در چهارشنبه آخر سال و شب عید نوروز آماده باش هستند.
وی همچنین گفت: با توجه به خطرات ناشی از مواد محترقه و آتش در شب چهارشنبه آخر سال توصیه می‌شود که از به کار بردن مواد آتش زا و خطرناک دوری کنند.
در این جلسه همچنین نمایندگانی از شهرداری، صداوسیما، آموزش و پرورش، هلال احمر، اورژانس و فوریت‌های پزشکی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از آمادگی دستگاه مربوطه برای پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی مردم و آماده باش در چهار شنبه پایان سال گزارشی ارائه کردند.


مشاهده در وبسایت منبع