شورای شهر بوشهر دغدغه حل مشکلات مردم را ندارد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، سید محمد حسن باستی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر افزود: در حالی که نوروز نزدیک است و مهم ترین دستگاه در میزبانی مسافران نوروزی مدیریت شهری است، هنوز تکلیف شهردار مرکز استان مشخص نیست.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: مهم‌ترین دغدغه‌ای که در شورای شهر وجود ندارد حل مشکلات مردم و انتخاب شهردار است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، سید محمد حسن باستی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر افزود: در حالی که نوروز نزدیک است و مهم‌ترین دستگاه در میزبانی مسافران نوروزی مدیریت شهری است، هنوز تکلیف شهردار مرکز استان مشخص نیست.

وی با بیان اینکه در انتخاب شهردار بوشهر هیچ دخالتی نشده است، ادامه داد: شش ماه از فعالیت شورای اسلامی پنجم گذشته ولی هنوز اعضای شورا نتوانسته‌اند شهردار انتخاب کنند، اعضای شورای شهر باید نسبت به عملکرد خود جوابگو باشند زیرا این‌گونه نمی‌شود شهر را سرو سامان داد.

معاون استاندار بوشهر گفت: کدامیک از 31 مرکز استان کشور وضعیتی مانند بوشهر دارند؟

باستی به وضعیت طرح تقاطع غیر همسطح در میدان آزادی بوشهر اشاره کرد و افزود: این طرح باید 18 ماهه تکمیل می‌شد اما نیمه تمام مانده و هر روز بر گلایه مردم افزوده می‌شود.

وی بیان کرد: با وجود تخصیص اعتبارات لازم هیچ کدام از طرح‌های عمرانی بوشهر نتوانسته در منظر شهری تحول ایجاد کند.

معاون امور عمرانی استاندار احیا بافت تاریخی بوشهر را در اولویت برنامه‌های این شهر عنوان کرد و گفت: با وجود این‌که 40 تا 50 میلیاردتومان برای ایجاد شبکه جمع آوری فاضلاب در این منطقه تصویب شده و سه ماه پیش از شورای شهر خواسته شده زمین مورد نیاز برای ایجاد ایستگاه پمپاژ را مشخص کند، اما هنوز کاری انجام نداده‌اند.

باستی سپس از دستگاه‌های مختلف خواست حفاری درون شهری را از اول اسفند تعطیل کنند تا مشکلی برای تامین نیازمندی‌های گردشگران نوروزی پیش نیاید.

برطرف کردن نقاط حادثه خیز، اجرای طرح‌های ساخت و ترمیم راه‌ها تا 24 اسفند و توقف کار پس از این تاریخ، تلاش برای توسعه امکانات گردشگری دریایی، تامین نیازهای حوزه‌ درمان و استفاده از فرکانس مشترک مخابراتی ویژه مدیریت بحران در تعطیلات نوروزی دیگر نکاتی بود که معاون امور عمرانی استاندار به آنها اشاره کرد.


مشاهده در وبسایت منبع