اروپا، رتبه نخست افزایش بودجه نظامی ۲۰۱۷

­ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک روز چهارشنبه در گزارش سالانه خود که به ارزیابی توانمندی های نظامی کشورهای مختلف اختصاص دارد اعلام کرد، اروپا از نظر افزایش هزینه های دفاعی در سال ۲۰۱۷ در رتبه نخست ...

به گزارش موسسه بين المللي مطالعات استراتژيک اروپا رتبه نخست افزايش هزينه هاي دفاعي در سال 2017 را به خود اختصاص داد.

­

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، موسسه بين المللي مطالعات استراتژيک روز چهارشنبه در گزارش سالانه خود که به ارزيابي توانمندي هاي نظامي کشورهاي مختلف اختصاص دارد اعلام کرد، اروپا از نظر افزايش هزينه هاي دفاعي در سال 2017 در رتبه نخست جهان قرار گرفت.

در گزارش موسسه بين المللي مطالعات استراتژيک آمده است «اروپا سريعترين رشد افزايش واقعي بودجه دفاعي را در سال 2017 تجربه کرد. اين موضوع مي تواند ناشي از دو عامل افزايش فشارهاي آمريکا بر کشورهاي اروپايي براي افزايش بودجه نظامي و همچنين تغييرات در برداشت اين کشورها از تهديدات پيش رو باشد.»
بر اساس اين گزارش کشورهاي آمريکا با 602 ميليارد و 800 ميليون دلار، چين با 150 ميليارد و 500 ميليون دلار، عربستان سعودي با 76 ميليارد و 700 ميليون دلار، روسيه با 61 ميليارد و 200 ميليون دلار و هند با 52 ميليارد و 500 ميليون دلار بالاترين بودجه نظامي جهان را در سال 2017 به خود اختصاص دادند.
در ميان کشورهاي اروپايي نيز فرانسه با 48 ميليارد و 600 ميليون دلار و انگليس با 50 ميليارد و 700 ميليون دلار بالاترين بودجه نظامي را داشتند.
دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا بارها متحدان اروپايي کشورش را به علت آنکه آمريکا هزينه هاي نظامي خود را در اروپا افزايش داده است، به منظور افزايش بودجه نظامي تحت فشار گذاشته است.
آمريکا با توجه به در دست داشتن رهبري تلاش هاي سازمان پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) در اروپا براي مقابله با روسيه بودجه پيشنهادي نظامي خود را براي سال 2019 در اروپا به ميزان 1.7 ميليارد دلار افزايش داد.


مشاهده در وبسایت منبع