ناکاسونه گزینه ترامپ برای ریاست آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری آمریکا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ژنرال پائول ناکاسونه را به عنوان رئیس آینده آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری این کشور انتخاب کرد.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از آسوشيتدپرس، دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا ژنرال پائول ناکاسونه را به عنوان رئيس آينده آژانس امنيت ملي و فرماندهي سايبري اين کشور انتخاب کرد.

راب جويس مشاور ترامپ در امور سايبري تصميم ترامپ را اواخر روز سه شنبه علني و از ناکاسونه به خاطر تجربيات ارزشمند در زمينه سايبري تمجيد کرد.
در صورتي که مجلس سناي آمريکا نيز تصميم ترامپ را تاييد کند ناکاسونه عهده دار يکي از مهمترين سمت هاي اطلاعاتي اين کشور خواهد شد. وي در حال حاضر رياست فرماندهي سايبري ارتش آمريکا را بر عهده دارد.
آژانس امنيت ملي آمريکا در سال هاي اخير به علت درز اطلاعات محرمانه و افشاي ابزارهاي تهاجمي نفوذ رايانه اي به وسيله اين نهاد با چالش هاي متعددي درگير بوده است. در حال حاضر تلاش هايي با هدف تبديل کردن سمت دوگانه رياست اين نهاد اطلاعاتي به دو سمت مجزا در قالب رياست فرماندهي سايبري و رياست آژانس امنيت ملي در جريان است.
مايک راجرز رياست کنوني آژانس امنيت ملي و فرماندهي سايبري آمريکا قصد دارد بهار آينده از سمت خود کناره گيري کند.


مشاهده در وبسایت منبع