ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی سرباز از اهداف جشنواره جوان سرباز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم علی سامانی، در دهمین جشنواره جوان سرباز حضرت علی اکبر(ع) گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه داد و در ادامه با بیان اینکه خدمت سربازی فرصت مناسبی برای تاثیرگذاری بر افکار و ارتقای جایگاه و منزلت ...

معاون نیروی انسانی نیروی زمینی ارتش تقویت و ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی سرباز و تقویت امید به آینده را از اهداف برگزاری جشنواره جوان سرباز بیان کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم علی سامانی، در دهمین جشنواره جوان سرباز حضرت علی اکبر(ع) گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه داد و در ادامه با بیان اینکه خدمت سربازی فرصت مناسبی برای تاثیرگذاری بر افکار و ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی سرباز است، افزود: رشد عقاید فردی در سایه برنامه‌های بصیرتی و معنوی میسر است. جشنواره جوان سرباز نیز با هدف تقویت امید به آینده، ارتقاء جایگاه و منزلت اجتماعی سرباز، ایجاد انگیزه و رقابت سالم در میان سربازان برگزار می‌شود. وی در مورد امار ثبت‌نام‌کنندگان از نیروهای مختلف ارتش در جشنواره جوان سرباز گفت: از نیروی زمینی 34 هزار و 662 نفر ثبت نام کرده‌اند که 2 هزار و 722 نفر پذیرفته شده و 382 نفر انتخاب شده‌اند. همچنین در نیروی دریایی 7 هزار و 474 نفر در جشنواره جوان سرباز ثبت‌نام کرده‌اند که 812 نفر پذیرفته شده و 154 نفر انتخاب شده‌اند. در نیروی هوایی ارتش نیز 11 هزار و 676 نفر در جشنواره جوان سرباز ثبت‌نام کرده‌اند که 3 هزار و 329 نفر پذیرفته شده‌اند و در نهایت 320 نفر منتخب شده‌اند.
همچنین از پدافند خاتم الانبیاء 779 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که 257 نفر پذیرفته شده و 95 نفر انتخاب شده‌اند.
معاون نیروی انسانی نزاجا اضافه کرد: در پایان این روند از مجموع 39 سرباز شامل 15 سرباز از نیروی زمینی ارتش، 6 سرباز از نیروی هوایی ارتش، 6 سرباز از نیروی دریایی ارتش، 6 سرباز از قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش، 1 سرباز از سازمان حفاظت اطلاعات ارتش، 1 سرباز از سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و 1 سرباز از ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره تقدیر می‌شود.
وی در مورد سایر فعالیت‌های فرهنگی برای برگزاری جشنواره جوان سرباز یادآور شد: برگزاری مسابقات قرآن کریم در رشته مفاهیم و حفظ، جشنواره سرود سرباز، جشنواره تئاتر سرباز و برگزاری مسابقه خاطره نویسی از جمله اقدامات فرهنگی در این جشنواره بوده است.

مشاهده در وبسایت منبع