بیشترین درخواست های مردمی به دستگاه های اجرایی، مسئله اشتغال است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، وجه الله خدمتگزار اظهار داشت: حضور مردم و مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حمایت شان از ولایت و دولت را به خوبی نشان داد. وی بیان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن وظیفه ما را برای خدمت به مردم چند برابر می کند.

 رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور: بیشترین خواسته های مردمی در مراجعه به دستگاه های اجرایی، که باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم مسئله اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، وجه الله خدمتگزار اظهار داشت: حضور مردم و مسئولان در راهپیمایی 22 بهمن امسال حمایت شان از ولایت و دولت را به خوبی نشان داد. وی بیان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن وظیفه ما را برای خدمت به مردم چند برابر
می کند.
رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور تصریح کرد: سازمانی در انجام امور محوله موفق است که از عملکرد خود ارزیابی داشته باشد و این امر میسر نمی شود مگر توسط همکارانی که در حیطه کاری خود مسلط و کاربلد هستند.
خدمتگزار اضافه کرد: سازمان امور اداری و استخدامی کشور هر سال در حوزه عمومی و اختصاصی دستگاه های اجرایی را ارزیابی می کند و در جشنواره شهید رجایی دستگاه های اجرایی برتر معرفی می شوند و یکی از شاخص های مهم در این ارزیابی، حقوق شهروندی و خدمت به مردم است و مدیران بازرسی ادارات نقش مهمی در این زمینه دارند.
وی یاد آور شد: نخستین بار در نظام اجرایی کشور، رئیس جمهور اقدامی قابل توجه کرد و در پیوست احکام همه وزرا، فعالیت های عمومی هر وزارتخانه و شاه بیت اساسی آن خدمت به مردم و توجه دولتمردان به برنامه هایی است که رئیس جمهور اعلام کرده است.
رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور اظهار داشت: برای تحقق این امر از وزرا درخواست کردیم که برنامه های مورد نظر در دستور رئیس جمهور را به صورت برش استانی هم ابلاغ کنند.
خدمتگزار گفت: جلسه مسوولان بازرسی وزارتخانه های ماهانه با دعوت نهاد ریاست جمهوری برگزار می شود و مدیران بازرسی باید ضمن آشنایی با وظایف خود، بر آموزش های ضمن خدمت هم تاکید داشته باشند.
وی تاکید کرد: استانداران، فرمانداران، مدیران اجرایی در خدمت به مردم و بررسی خواسته و مشکلات آنان با منابع موجود در کوتاه ترین زمان اهتمام ویژه به خرج دهند.
رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با اشاره به سامانه ارتباطات مردمی با دولت
(سامد) بیان کرد: بیشترین خواسته های مردمی در مراجعه به دستگاه های اجرایی، که باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم مسئله اشتغال است.
خدمتگزار گفت: یکی از مسائلی که می تواند موج ایجاد امید در جامعه شود، استفاده از ظرفیت های مردمی برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی است، بهره مندی از توان و آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه های تولید و اشتغال و کارآفرینی ضروری است.
وی تاکید کرد: در بازرسی ها از دستگاه های اجرایی، به دنبال مچ گیری نیستیم ضمن اینکه در بازرسی های دوره ای صورت گرفته از استانها از اقدامات خوب صورت گرفته تجلیل کرده و اقدامات اشتباه را هم اصلاح می کنیم.
رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با تاکید بر بازدیدهای دوره ای و سرکشی از حوزه های مدیریتی توسط مدیران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عمده درخواست های مردمی در ارتباط با شهرداری هاست، شهرداری ها فضایی فراهم کنند که مردم با نشاط و آرامش به مسائل خود رسیدگی کنند.

مشاهده در وبسایت منبع