نهضت مهارت آموزی در حال شکل گیری است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ سلیمان پاک سرشت، در آیین آغاز به روزرسانی تجهیزات کارگاه های آموزشی اتومکانیک سراسرکشور که به صورت پایلوت، بیست و پنجم بهمن در استان هرمزگان اجرا شد، گفت: باید از ظرفیت های موجود استفاده و برای اشتغال زایی از طریق مهارت آموزی سرمایه گذاری کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از به روز رسانی ۳۵۰ کارگاه دولتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ سلیمان پاک سرشت، در آیین آغاز به روزرسانی تجهیزات کارگاه های آموزشی اتومکانیک سراسرکشور که به صورت پایلوت، بیست و پنجم بهمن در استان هرمزگان اجرا شد، گفت: باید از ظرفیت های موجود استفاده و برای اشتغال زایی از طریق مهارت آموزی سرمایه گذاری کرد. وی افزود: به روزرسانی کارگاه های آموزشی این سازمان درقالب همکاری های بین سازمانی و بین دستگاه ها بسیار اهمیت دارد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: طرح به روزرسانی کارگاه ها، سرمایه گذاری بلندمدت است و این موضوع نشان می دهد که آموزش های فنی وحرفه ای و مهارت آموزی در بخش های مختلف دارای اهمیت است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر این که مهارت مسأله آینده جامعه ماست و منحصر به امروز نیست، تصریح کرد: نهضت مهارت آموزی در کشور درحال شکل گیری است که توسعه اشتغال را به دنبال خواهد داشت.
پاک سرشت گفت: با تکیه بر امکانات و فرصت هایی که مغفول مانده بود، این طرح را اجرا کرده ایم و ابتکار عملی با همکاری سازمان تملیکی صورت گرفته است که انتظار می رود، دستگاه های دیگر هم همکاری بیشتری را با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای کشور داشته باشند تا تأکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه مهارت آموزی محقق شود.
رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با بیان این که سال1397 سالی برای تقویت مهارت آموزی است بر استفاده از ظرفیت های توسعه ای استان ها تأکید و تصریح کرد : از ظرفیت ها و فرصت ها برای تربیت نیروی ماهر و مورد نیاز از طریق آموزش های فنی وحرفه ای استفاده کنیم.
 

مشاهده در وبسایت منبع