هوای تهران پاک شد

کیفیت هوای تهران با کاهش آلاینده های جوی با عدد ۵۰ در شرایط پاک قرار گرفت . معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش ۴۰ عددی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت گفت: کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۵۰ در شرایط ...

کیفیت هوای تهران با کاهش آلاینده های جوی با عدد ۵۰ در شرایط پاک قرار گرفت .
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش ۴۰ عددی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت گفت: کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۵۰ در شرایط پاک قرار گرفت.
محمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کاهش میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۵ به ۳۸ افزود: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده منوکسید کربن از ۲۷ به ۳۰ افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: ایستگاه های شهرری(منطقه ۲۰) با شاخص۸۳، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۷۴ و شاد آباد (منطقه۱۸) با شاخص ۶۴ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشته اند.
رستگاری خاطرنشان کرد: ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک)، شهرداری منطقه ۲ و گلبرگ (منطقه هشت) به ترتیب با شاخص های عددی ۲۷، ۳۳ و ۳۵ پاک ترین هوا را داشتند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

مشاهده در وبسایت منبع