هشدار درباره یک فاجعه در سد ایلام

آفتاب نیوز : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: افزایش حجم رسوب گذاری در سد ایلام فاجعه است و باید برنامه مناسبی برای کاهش حجم رسوب گذاری و افزایش طول عمر این سد با توجه به اهمیت آن در تامین آب شرب شهروندان و هزینه هنگفت احداث آن، انجام گیرد «ایوب ...

آفتاب نیوز : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: افزایش حجم رسوب گذاری در سد ایلام فاجعه است و باید برنامه مناسبی برای کاهش حجم رسوب گذاری و افزایش طول عمر این سد با توجه به اهمیت آن در تامین آب شرب شهروندان و هزینه هنگفت احداث آن، انجام گیرد

«ایوب درویشی» در نشست حفاظت از منابع آب استان، اظهار کرد: منابع طبیعی اقدامات مناسبی در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری در راستای حفظ منابع آب و فرسایش خاک انجام داده که جای تقدیر است اما با برنامه مناسب برای اصلاح الگوها و مدیریت صحیح منابع آب موجود می توانیم از وقوع بحران جلوگیری کنیم .

وی ادامه داد: باید پایشی در خصوص اقدامات و طرح های اجرا شده انجام گیرد تا اثربخشی آن مشخص شود، به همین دلیل منابع طبیعی با کمک جهاد کشاورزی طرح های مناسب برای حفظ منابع آب را تهیه کنند تا تبدیل به برنامه شود .

معاون استاندار ایلام با اشاره به افزایش حجم رسوب گذاری در سد ایلام آن را یک فاجعه اعلام کرد و گفت: در حوزه برنامه ریزی برای افق کوتاه مدت و بلندمدت اولویت ها شناسایی و در بودجه ریزی سال آینده طرح ها به سازمان برنامه وبودجه اعلام شود تا برای آن ها اعتبار مناسب پیش بینی شود .

به گزارش ایسنا، درویشی گفت: ذخیره آب، حفظ خاک و جنگل از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا جنگل یکی از سرمایه های مهم استان بشمار می رود و از نظر اقتصادی و معیشتی همواره برای مردم استان حائز اهمیت بوده است .

مشاهده در وبسایت منبع