موزه مُهر های تاریخی تاسیس می شود

منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران ایران، در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از سفر قریب الوقوع اعضای کمیته تخصصی مُهر های تاریخی انجمن مجموعه داران ایران به شهر مُهر خبر داد و اظهار کرد: به دنبال پژوهش و تحقیقات پژوهشگران، قدمت ...

منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران ایران، در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از سفر قریب الوقوع اعضای کمیته تخصصی مُهر های تاریخی انجمن مجموعه داران ایران به شهر مُهر خبر داد و اظهار کرد: به دنبال پژوهش و تحقیقات پژوهشگران، قدمت مُهر های تاریخی در ایران به ۶ تا ۷ هزار سال پیش می رسد. نزدیکی شهر مُهر استان فارس به بندر سیراف و تاریخی بودن این شهر می تواند گویای ارتباط آن با ساخت مُهر های تاریخی باشد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کمیته تخصصی مهر های تاریخی انجمن مجموعه داران ایران تصمیم گرفته است، با حضور در شهر مُهر و صحبت با مسئولانش زمینه ایجاد یک موسسه و موزه مُهر های تاریخی را فراهم کند؛ زیرا با تاسیس این موزه در شهر مهر علاوه بر هویت سازی برای این شهر، می توان توجه پژوهشگران داخلی و خارجی را به شهر مُهر جلب کرد.

انتهای پیام/

مُهر های تاریخی انجمن مجموعه داران ایران به شهر مُهر می روند

مشاهده در وبسایت منبع