خودداری از سفرهای غیرضروری درمسیرهای کوهستانی البرز

رییس پلیس راه البرز گفت: باتوجه اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و کولاک در مناطق کوهستانی به ویژه در جاده کرج -چالوس، رانندگان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست، سرهنگ رضا گودرزی فزود: مسافران پیش از سفر از مسیر جاده کرج -چالوس از وضعیت راه های مطلع شوند. وی اضافه کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ درفصل زمستان الزامی است و درصورت همراه نداشتن طبق قانون، یک نقص فنی محسوب شده وراننده متخلف جریمه می شود.
وی افزود: رانندگان قبل سفر از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودروی خود اطمینان حاصل کنند تاموجب حوادث احتمالی نشود.
گودرزی افزود: همچنین همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه البرز به رانندگان است که باید مد نظرقراردهند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش سنگین برف، مسافران درمحل هایی که احتمال سقوط سنگ وجود دارد توقف نکنند.
وی یادآور شد: ماموران پلیس راه در محورهای کوهستانی استان البرز از جمله جاده کرج - چالوس، برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده اند.
رئیس پلیس راه البرز گفت : پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل درتمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظرمستقر شده است .
استان البرز دارای یک هزار و450 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.

مشاهده در وبسایت منبع