دلالان ارز و صرافی های متخلف دو برابر دلارهای مکشوفه جریمه می شوند

بهمن حسن بیگی معاون حقوقی و ارجاع تعزیرات استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: با توجه به افزایش غیرقانونی قیمت دلار در روز های گذشته و گزارشات رسیده به تعزیرات مبنی بر اقدامات غیر قانونی افراد سودجو، گشت تعزیرات ...

بهمن حسن بیگی معاون حقوقی و ارجاع تعزیرات استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: با توجه به افزایش غیرقانونی قیمت دلار در روز های گذشته و گزارشات رسیده به تعزیرات مبنی بر اقدامات غیر قانونی افراد سودجو، گشت تعزیرات برای برخورد با این متخلفان اقتصادی گشت زنی در بازار صرافان تهران را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به دستگیری ۱۰۰ نفر در این گشت زنی ها افزود: پرونده تخلفاتی برای این دلالان ارز تشکیل و مقرر شد دو برابر ارزش ارز مکشوفه از دلالان، جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شود.

حسن بیگی بیان کرد: ۴ تن از روسای شعب تعزبرات استان با استقرار در معاونت پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فاتب به اتهامات متخلفان اقتصادی رسیدگی خواهند کرد.

معاون حقوقی و ارجاع تعزیرات استان تهران تصریح کرد: بر اساس بند خ. ماده ۲ و بند ت. ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، خرید و فروش ارز به جز صرافان مجاز ممنوع بوده است و بر این اساس متخلفان به پرداخت جزای نقدی به میزان دو برابر ارزش دلارهای مکشوفه محکوم خواهند شد، لذا برخورد با این متخلفان در دستور کار تعزیرات قرار گرفته است و با افراد سودجو به شدت برخورد خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به برآوردهای اولیه ارزش دلار های مکشوفه به حدود ۴ میلیارد تومان در روز اول اعلام شده است.

انتهای پیام/

استقرار روسای شعب تعزیرات در معاونت پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز

مشاهده در وبسایت منبع