واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان سروآباد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، سرپرست دامپزشکی شهرستان سروآباد، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه بیماری تب برفکی یک بیماری خطرناک برای دامهای سبک و سنگین است و باعث تلفات دامها و خسارات زیاد اقتصادی می شود، دامپزشکی این شهرستان به اجرای مرحله سوّم این ...

اجرای مرحله سوم تب برفکی در شهرستان سروآباد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، سرپرست دامپزشکی شهرستان سروآباد، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه بیماری تب برفکی یک بیماری خطرناک برای دامهای سبک و سنگین است و باعث تلفات دامها و خسارات زیاد اقتصادی می شود، دامپزشکی این شهرستان به اجرای مرحله سوّم این واکسیناسیون اقدام کرده است.

حسین پروایی افزود: کار واکسیناسیون بیماری تب برفکی در شهرستان سروآباد به مدت 26 روز انجام می شود.
او می گوید: در این مرحله، 22 هزار رأس دام سبک و 3 هزار رأس دام سنگین علیه بیماری تب برفکی به صورت کاملاً رایگان واکسیناسیون می شوند.
به گفته سرپرست دامپزشکی شهرستان سروآباد، واکسیناسیون دامهای سبک و سنگین با استفاده از واکسن وارداتی و واکسنهای با کیفیت داخلی، انجام می شود.
پروایی از دامداران و روستاییان شهرستان خواست با اکیپهای واکسیناسیون اعزامی به روستاها همکاری کنند تا ضمن انجام حداکثری واکسیناسیون دام ها، ایمن سازی مناسبی در جمعیت دامی ایجاد شود.


مشاهده در وبسایت منبع