تاکید بر خدمت رسانی به زائران ومسافران در ایام نوروز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اقای صادقی در جلسه ی امروز ستاد تسهیلات زایرین و خدمات سفر نوروز ۹۷ که با حضور دستگاه های مختلف استان برگزار شد گفت: باید بین دستگاه ها هم افزایی صورت بگیرد و اشکالات گذشته این دستگاه ها در خدمات رسانی رفع تا شاهد تکرار اشکالات سال گذشته نباشیم.

استاندار بر همفکری و هم افزایی دستگاهها برای خدمت رسانی بیشتر و به موقع به زائران ومسافران در ایام نوروز تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اقای صادقی در جلسه ی امروز ستاد تسهیلات زایرین و خدمات سفر نوروز 97 که با حضور دستگاه های مختلف استان برگزار شد گفت: باید بین دستگاه ها هم افزایی صورت بگیرد و اشکالات گذشته این دستگاه ها در خدمات رسانی رفع  تا شاهد تکرار اشکالات سال گذشته نباشیم.

وی افزود: خدمت به زائرین با اعتبار استان قم گره خورده است و باید با همت لازم به سمتی برویم که میزان نارضایتی در زائرین کمتر از گذشته باشد.

استاندار قم گفت: باید چارچوب فعالیت برای دستگاه های مختلف مشخص شود تا تداخل کار را در این زمینه شاهد نباشیم، همچنین باید با توجه به ظرفیت ها و زیرساخت های موجود در شهر قم برای مسائل فرهنگی برای زائرین برنامه ریزی کنیم.

صادقی امنیت زائرین را ضروری دانست و تصریح کرد: باید به توصیه های امنیتی توجه کنیم، خطرات امنیتی یک چیز مستمر است و نباید در این زمینه کوتاهی صورت بگیرد.

استاندار گفت: : اولویت اسکان، هتل ها و اماکن اقامتی بخش خصوصی است و نباید اشکالات سال گذشته در زمینه اسکان زائرین تکرار شود.

وی افزود:  با توجه به حجم ورود زائرین باید مراقبت کنیم که وضعیت بازار به لحاظ قیمت و کیفیت مناسب باشد، همچنین کنترل ترافیک شهر قم در ایام نوروز ضروری است.

صادقی با اشاره به ضرورت حضور مدیران استان قم در ایام نوروز اظهار کرد: نباید این مدیران در موج نخست سفرهای نوروزی محل کار خودشان را ترک کنند، امکانات درمانی استان باید آماده خدمت رسانی به مردم در ایام نوروز باشد.

وی ادامه داد: موافق برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در ایام نوروز در شهر قم هستیم و از این کار حمایت می کنم.

استاندار افزود: باید دستگاه های خدمت رسان بهتر از گذشته به زائرین خدمت کنند و باید برخورد شایسته با آن ها صورت بگیرد.

عالی پور معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم نیز گفت: 93 درصد از زائرین استان در ایام پایانی سال گذشته با وسیله نقلیه شخصی آمدند، 64 درصد از کسانی که به قم آمده بودند، قبلا به این شهر سفر داشتند.

وی گفت: 41 درصد از زائرین کمتر از 100 هزار تومان در شهر قم خرید داشتند، فقط خرید هفت درصد از زائرین بالای 200 هزار تومان بود.

معاون هماهنگی امور زایران افزود: 34 درصد از زائرین اعلام کردند که حتما دوباره به شهر قم می آیند، هفت درصد هم اعلام کردند که دیگر به این شهر نمی آیند، آن ها مهم ترین دلیلشان برای سفر به شهر قم را ترافیک این شهر اعلام کردند.

وی با اشاره به ترکیب زائرین در شهر قم گفت: بیشترین زائرین از استان تهران و کمترین زائرین از استان خوزستان است، 94 درصد از زائرین به صورت خانوادگی به شهر قم آمدند، 35 زائرین شهر قم، زائر اولی بودند و 86 درصد از زائرین بیش از یک روز در این شهر اقامت داشتند.

عالی پور ادامه داد: 39 درصد از زائرین با توجه به اطلاعات قبلی به شهر قم آمدند، سفر 14 درصد از زائرین به شهر قم هم از طریق نقشه بود، 44 درصد از زائرین از برنامه های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران استفاده کردند.

وی گفت: برنامه های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران همیشه مورد استقبال زائرین بوده است و آنها از این برنامه راضی هستند.

معاون هماهنگی امور زایران افزود: از این به بعد هفته ای یک جلسه کمیته ستاد تسهیل زائرین و خدمات سفر برگزار می شود، کمیته های این ستاد هم باید به صورت مستمر جلسات خود را برگزار کنند.

سیار فرماندار قم هم مهمترین مشکلات سال گذشته را سرگردانی مردم برای یافتن مکانهای مورد نظرشان و ترافیک پشت عوارضی قم تهران اعلام کرد و گفت: باید امسال تلاش کنیم تا این مشکلات رفع شود.


مشاهده در وبسایت منبع