دستگیری کلاهبردار اینترنتی

محمدعلی آدینه لو امروز در زنجان اظهار کرد: یکی از جرائمی که این روزها شاهد رخداد آن هستیم، کلاهبرداری های اینترنتی است. وی با اشاره به اینکه یکی از شیوه های کلاهبرداری اینترنتی به این شکل است که شخص با طراحی یک صفحه پرداخت جعلی از بانک های مختلف نسبت به برداشت از حساب ...

رئیس پلیس فتای استان زنجان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که با استفاده از فیشینگ حساب مردم را خالی می‌کرد خبر داد.
محمدعلی آدینه‌لو امروز در زنجان اظهار کرد: یکی از جرائمی که این روزها شاهد رخداد آن هستیم، کلاهبرداری‌های اینترنتی است.
وی با اشاره به اینکه یکی از شیوه‌های کلاهبرداری اینترنتی به این شکل است که شخص با طراحی یک صفحه پرداخت جعلی از بانک‌های مختلف نسبت به برداشت از حساب کاربران اقدام می‌کند، گفت: در این نوع کلاهبرداری زمانی که کاربران را برای خریدهای اینترنتی اقدام و اطلاعات را اعلام می‌کند، هکر نسبت به برداشت آن اطلاعات اقدام می‌کند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان در خریدهای اینترنتی بیان کرد: شهروندان حتما در خرید توجه کنند که درگاه‌های اصلی بانک‌ها در کشور با https  آغاز و عدد تصادفی که در پایین صفحه اعلام می‌شود با کلیک دوباره تغییر می‌کند اما در صفحات جعلی اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه در این نوع کلاهبرداری، افراد با طراحی درگاه جعلی نسبت به اخذ اطلاعات افراد از جمله کلمه کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 اقدام به سرقت و خالی کردن حساب آنها می‌کنند، اضافه کرد: اخیرا نیز یک کلاهبرداری این چنینی در زنجان رخ داد.

آدینه‌لو با اشاره به دستگیری یک جوان 20 ساله که اخیرا حساب یک شهروند را خالی کرده است، گفت: میزان برداشت از حساب این شهروند بیش از 50 میلیون ریال بوده است.


مشاهده در وبسایت منبع