نباید بی انصافی در جامعه پمپاژ شود

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه اگر قاضی و کارمندی در قوه قضائیه مرتکب خلاف شد و خلافش ثابت شد باید به اشد احوال مجازات شود، گفت: نباید بی انصافی در جامعه پمپاژ شود.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه اگر قاضی و کارمندی در قوه قضائیه مرتکب خلاف شد و خلافش ثابت شد باید به اشد احوال مجازات شود، گفت: نباید بی انصافی در جامعه پمپاژ شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای 26 بهمن‌ماه در آیین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان، اظهار کرد: دیانت، شجاعت، غیرت و بصیرت در مردم چهارمحال و بختیاری وجود دارد و این مردم همواره در تصمیم گیری به موقع عمل کردند. 

وی افزود: دشمن در حال تزریق ناامیدی و یاس در میان جامعه است اگر در چنین مواقعی با انصاف عمل نکنیم به یک جامعه ایده‌آل نخواهیم رسید.

محسنی‌اژه‌ای با تاکید بر اینکه نباید به شایع پراکنی در فضای مجازی پرداخت، گفت: دامن زدن به این موضوعات از روی غفلت و بی توجهی درست نیست.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: امروز همگان به شدت به رعایت انصاف و عدالت نیازمند هستند و اگر این امر محقق شود بسیاری از مسائل وجود ندارد.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه در قوه قضائیه اساس کار بر تقویت ایمان و تقوا است، افزود: این قوه امروز از زبان دشمنان و غافلان مورد هجمه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در قوه قضائیه ایراد و اشکال وجود دارد که قابل نقد و اعتراض است اما آیا همه این نقدها صحیح است؟ ادامه داد: همه این موارد نه تنها صحیح نیست بلکه بی انصافی و ظلم است به افرادی که در این سنگر پرخطر تلاش می‌کنند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه رسیدگی دیر به پرونده‌ها، اعتراض به اینکه حق افراد به درستی محقق نمی‌شود از ایراداتی است که به قوه قضائیه گرفته می‌شود، تصریح کرد: در سال آتی براساس تکلیف درقانون به این قوه وظایفی محول شده است و اعتبار 23 هزار و 800 میلیارد تومان برای انجام آنان نیاز است در صورتی که دولت هشت هزار و 700 یا 800 میلیارد تومان برای آن‌ها در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: مجلس همکاری لازم را داشته و 800 میلیارد تومان به این اعتبار اضافه کرده است اما باز هم با نیاز قوه قضائیه فاصله دارد و اگر به این قوه کمتر از 18 هزار و 800 میلیارد تومان داده شود بسیاری از تکالیف این قوه برزمین خواهد ماند.

محسنی اژه‌ای اظهار کرد: در برنامه پنجم توسعه کشور مقرر شد که 800 قاضی سالانه در دستگاه قضا استخدام شود اما با این امر مخالفت شد در صورتی که حجم پرونده‌ها زیاد است و به وجود این افراد نیاز است.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه با همراهی دولت و مجلس مقرر شد تا در طول پنج سال، چهار هزار قاضی و سه هزار و 200 کارمند به این قوه اضافه شود اما پس از برگزاری آزمون هنوز اعتبار لازم برای ورود این افراد تامین نشده است.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: در بسیاری از امور می‌توان اختلافات را توسط خانواده، بسیج و شورای حل اختلاف، برطرف کرد و تا جایی که ممکن است پرونده قضایی تشکیل داده نشود تا از حجم پرونده‌‎‌ها کاسته شود.

وی گفت: بخشی از وظیفه قوه قضائیه شناسایی، تنبیه و مجازات مجرم است که این موارد در ایجاد امنیت و آرامش در جامعه نقش دارند.

وی با بیان اینکه اگر چنانچه قاضی و کارمندی در قوه قضائیه مرتکب خلاف شد و خلافش ثابت شد باید به اشد احوال مجازات شود، خاطرنشان کرد: نباید بی انصافی در جامعه پمپاژ شود. 

انتهای پیام


مشاهده در وبسایت منبع