ابتکار نخبگان مهابادی در طراحی و ساخت اطفاء حریق شلنگی

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد ، این دو جوان مهابادی مسعود برخوان و کامبیز طه زاده که از کارکن های واحد آتش نشانی شرکت پتروشیمی مهاباد هم هستند پس از ۶ ماه تحقیق و بررسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد توانستند با مطالعه نمونه خارجی اطفاء حریق شلنگی و پیدا کردن ...

دو جوان مهابادی با تکیه بر توانایی های علمی خود توانستند بخشی از تجهیزات آتش نشانی را بومی سازی کنند .

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد ، این دو جوان مهابادی  مسعود برخوان  و کامبیز طه زاده که از کارکن های  واحد آتش نشانی شرکت پتروشیمی مهاباد هم  هستند پس از 6 ماه تحقیق و بررسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد  توانستند  با  مطالعه نمونه خارجی اطفاء حریق شلنگی  و پیدا کردن عیبهای  آن نمونه جدید و بومی این اطفاء حریق  را ساخته و در واحد آتش نشانی شرکت پتروشیمی مهاباد بکارگیری کنند .

عضو هیئت علمی گروه مکانیک دانشگاه آزاد واحد مهاباد می گوید ایده خام این جوانان در محیط دانشگاهی به یک طرح تبدیل و ارتقاء یافت ، و ما از طریق مرکز رشد توانستیم این طرح را هدایت کنیم  .

شمس برهان افزایش طول  و استفاده در مکان هایی که دسترسی  به آن سخت است  را از مزایای  این اطفاء حریق  اعلام کرد .

سیروان نانوازاده رئیس آتش نشانی شرکت پتروشیمی مهاباد می گوید:  این وسیله به راحتی جلوی حریق و انتشار هیدروکربن رامی گیرد  و  نقش سازنده ای در کنترل حریق و انتشار گازهای قابل اشتعال و انفجار در محیط های صنعتی دارد .


مشاهده در وبسایت منبع