هشدار هواشناسی: باران و برف ۴ روز در کشور می بارد +جزئیات

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی فعالی امروز وارد کشور شده است، گفت: این سامانه بارشی تا اواخر روز سه شنبه در کشور حضور دارد و پیامد آن بارش باران، برف و کاهش دما برای نقاط مختلف خواهد بود.

به گزارش روزپلاس، امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی فعالی از صبح امروز وارد کشور شده و بخش هایی از شمال غرب و مرکز کشور را در برگرفته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر بارند گی ها در بخش هایی از غرب، شمال غرب و مرکز کشور در حال رخ داد است و این بارش ها رفته رفته افزایش می یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه پیامد این سیستم بارشی، بارش باران، برف و کاهش دما است، تصریح کرد: شدت بارش ها امروز در ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، تهران، البرز و شمال غرب کشور است.

نقشینه افزود: بارش ها در روز یکشنبه نیز ادامه می یابد که شدت آن در کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، آذربایجان ها، ارتفاعات البرز، تهران، البرز و قزوین خواهد بود.

وی ادامه داد: طی روز دوشنبه از شدت بارش ها کاسته می شود اما باران و برف پراکنده در اکثر نقاط به غیر از مناطق جنوب و جنوب شرق می بارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور توصیه کرد: مردم که در روزهای آتی قصد تردد به جاده های کوهستانی را دارند حتما از زنجیر چرخ و وسایل ایمنی بهره بگیرند ضمن اینکه توقف در کنار رودخانه ها و سیلاب ها هم ممنوع است.

نقشینه تصریح کرد: این سیستم بارشی در روز سه شنبه در نواحی شمال شرقی به فعالیت ادامه می دهد و از اواخر وقت از شمال شرق کشور خارج می شود.

وی اظهار کرد: این سیستم بارشی با باران، برف و کاهش دما همراه است اما کاهش دما فقط در برخی نقاط بسیار محسوس است که به عنوان نمونه اراک ۹ درجه، همدان ۸ درجه، سننندج ۷ درجه، خرم اباد ۶ درجه و ایلام ۶ درجه سردتر شده اند؛ دمای هوای تهران نیز دو درجه کاهش یافته است.

نقشینه به وزش باد و خیزش غبار در خوزستان برای روزهای شنبه و یکشنبه اشاره کرد و گفت: کیفیت هوای خوزستان نیز در روز شنبه و یکشنبه بر اثر وزش باد و خیزش گردوخاک کاهش می یابد اما از عصر روز یکشنبه با بارش باران و کاهش دما این وضعیت تغییر می یابد و کیفیت هوا بهبود پیدا می کند.

وی اردبیل با ۴ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۸ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز به ۱۱ درجه بالای صفر رسید که امروز و فردا شاهد بارش های باران و برف در پایتخت خواهیم بود.

تسنیم

مشاهده در وبسایت منبع