دیدار وزیر دفاع عراق با نمایندگان ایران، عراق، سوریه و روسیه در بغداد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بغداد؛ نمایندگان چهار کشور ایران، عراق، سوریه و روسیه با حضور وزیر دفاع عراق بر لزوم توسعه و تقویت مرکز همکاری های امنیتی بغداد تا شکست کامل تروریسم در منطقه تاکید کردند.

نمايندگان ايران، عراق، سوريه و روسيه بر لزوم توسعه و تقويت مرکز همکاري هاي امنيتي بغداد تا شکست کامل تروريسم در منطقه تاکید کردند.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما از بغداد؛ نمايندگان چهار کشور ايران، عراق، سوريه و روسيه با حضور وزير دفاع عراق بر لزوم توسعه و تقويت مرکز همکاري هاي امنيتي بغداد تا شکست کامل تروريسم در منطقه تاکيد کردند.

عرفان الحيالي وزير دفاع عراق در بازديد از مرکز چهارگانه ضد داعش در بغداد، موفقيت هاي دولت عراق در شکست تروريسم را مديون همکاري ايران، سوريه و روسيه با دولت عراق دانست. وي با اشاره به اينکه با نفوذ داعش به عراق، ارتش اين کشور کاملا تضعيف شد، گفت: در دو سال و نيم گذشته با همکاري و هماهنگي کشورهاي دوست در تشکيل مرکز همکاري نظامي چهارگانه در بغداد، توانستيم از فروپاشي ارتش اين کشور جلوگيري و داعش را بطور کامل شکست داده و بقيه عواملش را نيز از خاک اين کشور فراري دهيم.

سردار مصطفي مراديان وابسته نظامي ايران و نماينده جمهوري اسلامي در اين مرکز نيز بر لزوم حفظ انسجام و افزايش همکاري کشورهاي چهارگانه براي شکست تمامي طرح هاي تروريسم در منطقه از جمله نظامي و فکري تاکيد کرد. نماينده کشور روسيه هم تاکيد کرد: موفقيت هاي نظامي و امنيتي اين مرکز، مسکو را بر لزوم حمايت هر چه بيشتر از ادامه فعاليت مرکز امنيتي بغداد واداشته و ستاد ارتش روسيه خواهان ادامه فعاليت مرکز امنيتي بغداد است.
نماينده کشور سوريه هم تقويت و توسعه مرکز همکاري امنيتي بغداد را تا شکست کامل تروريسم در منطقه خواستار شد.

 


مشاهده در وبسایت منبع