درخواست سازمان حقوق بشری از برزیل برای توقف صادرات گاز اشک آور به بحرین

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از پایگاه اینترنتی منامه پست بحرین؛ سازمان صلح برای دموکراسی وحقوق بشر همزمان با برگزاری انجمن جهانی اجتماعی در برزیل با امضای طوماری از دولت این کشور خواست صادرات گازهای اشک آور را به بحرین متوقف کند.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما، به نقل از پايگاه اينترنتي منامه پست بحرين؛ سازمان صلح براي دموکراسي وحقوق بشر همزمان با برگزاري انجمن جهاني اجتماعي در برزيل با امضاي طوماري از دولت اين کشور خواست صادرات گازهاي اشک آور را به بحرين متوقف کند.

اين انجمن نشست هايش را از روز سيزدهم تا هفدهم مارس در شهر «پورتو آلگره» برزيل به منظور مقابله با تمامي اشکال سوء استفاده، آزار و اذيت تحميل شده به انسان و ايستادگي در برابر هر آنچه مي تواند محيط زيست را ويران کند با مشارکت شخصيت ها و سازمان هاي جامعه مدني از سراسر جهان برگزار مي کند.

سازمان صلح براي دموکراسي و حقوق بشر اعلام کرد: برزيل يکي از بيشترين کشورهاي صادر کننده گازهاي اشک آور به بحرين از سال دو هزار يازده قلمداد مي شود. اين گازها به شکل بيش از اندازه و ظالمانه اي همچنان براي سرکوب اعتراضات مسالمت آميز در بحرين استفاده مي شود.

اين در حالي است که در نتيجه استفاده نادرست از اين گازها به صورت عمدي از سوي دولت بحرين بيش از چهل نفر طي هفت سال گذشته بر اثر خفگي يا شليک از مسافت نزديک جان باختند.«سيد يوسف المحافظه» معاون رئيس اين سازمان تصريح کرد: ما تصميم گرفتيم از فضاي برگزاري اين انجمن که در برزيل برگزار مي شود نهايت استفاده را بکنيم و با شروع نشست هاي اين انجمن طوماري به دولت برزيل ارائه دهيم و با درخواست فوري به صورت مستقيم يا غير مستقيم از اين کشور بخواهيم صادرات گازهاي اشک آور را به بحرين متوقف کند.

معاون رئيس سازمان صلح براي دموکراسي و حقوق بشر تمامي شرکت کنندگان در اين نشست را تشويق به همکاري و امضاي اين طومار کرد.اين طومار به چهار زبان «عربي، انگليسي، فرانسه، و پرتغالي» است که در پايان فعاليت هاي اين انجمن به دولت برزيل تحويل داده خواهد شد.


مشاهده در وبسایت منبع