پیام تسلیت مراجع تقلید و جامعه مدرسین به مناسبت ارتحال آیت الله شاه آبادی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مراجع، علما، جامعه مدرسین و مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با صدور پیام های جداگانه با اشاره به خدمات علمی و اجتماعی آن عالم پارسا، ضمن عرض تسلیت این ضایعه غم ‎بار، رحمت واسعه الهی را برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل را برای بازماندگان، از خداوند ...

مراجع عظام تقلید، علما و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیام های جداگانه، رحلت عالم ربانی آیت الله حاج شیخ نصرالله شاه آبادی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مراجع، علما، جامعه مدرسین و مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با صدور پیام‌های جداگانه با اشاره به خدمات علمی و اجتماعی آن عالم پارسا، ضمن عرض تسلیت این ضایعه غم‌‎بار، رحمت واسعه الهی را برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل را برای بازماندگان، از خداوند متعال طلب کرده‌اند.

آیت الله مکارم شیرازی در پیام تسلیت خود آورده است: آن فقید سعید انسانی فرهيخته از بيتى شريف و خدوم بود که عمر   با بركت خود را در جهات مختلف براى نشر اسلام و مكتب اهل بيت(ع) سپرى كرد و آثار گرانقدرى از خود به يادگار گذاشت.

آیت الله نوری همدانی نیز در پیام خود با بیان اینکه ویژگی بارز ایشان انقلابی بودن و خدمتگزاری برای این نظام مقدس بود افزوده است: این روحانی خدمتگزار از خاندان با عظمت شاه آبادی که بیت فقاهت و مرجعیت می باشند، عمر با برکت خود را صرف ترویج فرهنگ اهلبیت علیهم السلام نمود و آثار و برکات علمی و خدمات اجتماعی فراوانی از خود به جای گذاشت.

آیت الله علوی گرگانی هم آن عالم بزرگوار را از خاندان فقه، عرفان و تقوا و یادگار گرانقدر عارف سالک حضرت آیت الله العظمی شاه‌آبادی خواند که سلاح علم را با عبادت و تقوا آمیخته کرده و در راه تقرب حضرت حق قدم بر میداشت.

در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن عرض تسلیت رحلت این عالم پارسا آمده است: این عالم جلیل القدر که محضر بزرگانی چون آیت الله العظمی بروجردی، آیت الله العظمی حجت و حضرت امام خمینی(رحمةالله علیهم اجمعین) را درک کرده بود همواره در راه ترویج معارف ناب مکتب اهل بیت (علیهم السلام) خدمات شایسته‌ای ارائه نموده و در صراط مستقیم گام برداشته و حضور درخشانی داشته‌اند.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان و رئیس دبیرخانه این مجلس، در پیام تسلیت با اظهار تاسف از فقدان آیت الله نصرالله شاه آبادی در ذکر فضائل و خدمات آن مرحوم آورده است: ایشان که فرزند خلف استاد گرانقدر امام راحل مرحوم آیت الله العظمی میرزا محمد علی شاه آبادی قدس سره بوده، خود یکی از چهره های موجه حوزه های علمیه به شمار می رفت که خدمات شایسته ای در سنگرهای مختلف از خود به یادگار گذاشت.

حجت الاسلام و المسلین اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور هم در پیام تسلیت خود با اشاره به همراهی همیشکی آن فقید سعید با انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری این مصیبت را به محضر مقدس امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی)، مراجع عظام تقلید(مدظلهم)، حوزه‌های علمیه و بیت آن فقید سعید تسلیت گفته است.


مشاهده در وبسایت منبع